Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet ve wi-fi nenaběhne po výpadku elektřiny

Zdravím,mám takový problém s wifi asus ASUS RT-AC51U.Funguje bez problémů,dokud nevypadne elektřina.Po výpadku se spustí,ale nefunguje internet,nepomůže restart,nic.Jediná oprava na kterou jsem přišel je ta,že vemu notebook,internetový kabel do něj zapojím,pustím třeba video na youtube,chvilku počkám a pak ho rychle vytáhnu a strčím do wi-fi..Na několikáty pokus se to pak vždy rozjede.Vůbec si s tím nevím rady,nesetkal se s tím někdo už prosím?

ASUS RT-AC51U

A ten je zapojen kam ?
Jestli máš tech routerů více, nemáš na obou nastaven DHCP server ? Jestli je ten ASUS RT-AC51U zapojen na jiny (primarni) ruter, můžeš mu IP adresu nebo přes filtrovani MAC adress přiřadit IP napevno ?
Je po tom odpojení proudu v tom ruteru když nejde navázat připojení nastaven správně čas?

Routery mám dva stejné v domě,nastavoval mi je kdysi dávno jeden ajťák,každopádně i když jsem od něj vypojil ten druhý a tento resetoval do továrního nastavení,dělá to furt to stejné.MAC adresu jsem v nastevení viděl,že jde nastavovat,ale nijak moc se v tom nevyznám.Zkusím se podívat,jestli je tam správný čas..co by znamenalo,kdyby nebyl?

i když to umí 4g, předpokládám že je využívaný jako obyčejný router se vstupem rj45.
asi to i píšeš: kabel od poskytovatele na chvíli zapojíš přímo do notebuku, potom ho vrátíš do wan vstupu routeru (ne do wifi).

1. pořídil bych prostě levný funkční router: https://www.tsbohemia.cz/tp-link-archer-c6_d308325.html

2. asus bych ještě nevyhazoval, jen samolepkou přelepit podezřelý wan vstup, mohlo se něco poškodit přepětím na vedení při výpadku elektřiny.
dá se snad využít zbylá polovina: lan switch na výstupu + wifi ap jako druhá krabička k pokrytí zahrady, druhého patra domu nebo odlehlé části bytu.

můžu vědět,proč raději nový router?

protože ti starý nefunguje - zřejmě načítání vstupní dhcp adresy, zmiňuješ výpadek proudu a já zmiňuju, že to mohlo přinést poškození naindukovanou špičkou na přívodním kabelu.
a protože nový stojí do 1.000 a fungovat to začne.

Routery mám dva stejné v domě

aha - pak je dost podstatné, jak jsou vůči sobě zapojené.

to samé vlastně píšu výš (04.10.2020 12:43 jako 2. případ)

Druhý není napojen na zdířku pro internet,ale normálně do LANu

1.router na vstupu od poskytovatele je normálně zapojený do wan.
ten druhý je tím páden zapojený jen jako switch s wifi, bude lan stranou otočený k lan 1.routeru, zatím nepropojovat.
- oba stejné routery nesmí mít stejnou ip adresu, tomu druhému změnit třeba na 192.168.1.222
- 2.routeru zakázat dhcp na výstupu.
- až teď propojit lan 1. a 2. routeru.

zjistit jestli chodí drátový internet, potom vlézt do nastavení wifi obou routerů a nastavit je na různé kanály (+5).
pokud se někam nedá připojit, odkaz na funkční router je výš.