Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zneviditelnit složku programdata

Ahoj,

stala se mi v počítači zvláštní věc. Při odinstalaci části produktu od HP se mi na disku c: objevila složka programdata.
Je viditelná a já ji tam nechci. Nejde jí změnit atributy.
Při různých pokusech ji schovat jsem se potil a šedivěl. Třeba se mi stalo, že mi zmizely programy v nabídce start ap.
Měnil jsem i vlastníky, přístupy a složka stále nejde opět schovat.
Už se bojím na ni sáhnout, protože zmizelí zástupci v nabídce start mě fakt vyděsili.
Naštěstí se mi to podařilo opravit, ale nevyřešil jsem problém s viditelností složky.
Dá se to prosím nějak opravit?

Systém windows 7 pro 64bit

pme: To je odpověď mimo mísu ! Ta moje složka nemá tributy skryté složky! Tudíž je viditelná.
To právě potřebuji změnit. Složka je nějak chráněná systémem, ale můžu ji i otevřít a číst.
Nemám zapnuté zobrazování skrytých složek. To co mi tady radíš, umím od systému DOS až po současnost.
Systém mi nedovolí změnit její atributy. Nestane se nic.

Že je vidět. Před tím nebyla.

za brtníky to vidím jasně: další instalatér, co si ukládá data na společný hnůj mezi programy.
to vás kdysi t602 dost nevyučila? nebo nověji potřeba občasné zálohy a obnovitelnosti systému?

kromě úklidu po instalacích nemám žádný důvod lozit na c: - spíš tam něco vyčítají moje skripty, ale ve správci souborů mě nezajímá.
jebat do práv systémem založených adresářů moc nedoporučuju. jde to, ale každou generaci windows to ms nastavuje trochu jinak a moc nemá cenu ho přemlouvat.

Další zranitelný adresář, ve kterém se nemám hrabat a je volně přístupný.

pokud se tak cítíš, pak je mnohem praktičtější dělat pod omezeným účtem a admoša si volat jen pro správce souborů (admoš může mít ikonu jiné barvy) nebo pro příkazový terminál.
a jak asi tušíš, všechno spuštěné s tvými právy "bezstarostný windowsí admoš" může kamkoliv, ať už ten adresář zrovna vidíš nebo ne.

lední brtník:

Konečně trochu kloudná odpověď.
Úmyslně do c: data neukládám, to dělá systém. Pohnojila mi to aplikace od firmy HP. Doplněk k tiskárně.
Oskenoval jsem fotku a uložila mi to do adresáře, do kterého jsem se nedokázal dostat.
Jen přes knihovnu a od tama se mi to nepodařilo dostat ven.
Tak jsem se nas---al tu debilní aplikaci odinstaloval vnitřím odinstalátorem. Ten vyvolal restart a od té doby je složka
viditelná.
Nedokážu ji už skrýt.
Nechápu, proč tu oskenovanou fotku otevřel program na fotografie od HP a proč nešla přímo do dokumentů, ja tomu bylo vždycky.
Ten program jsem viděl poprvé v životě.
Na HP už nadávám dlouho, je to SHIT ! Neustálé problémy s ovladači tiskárny a teď tohle !
Jen tiskárna se mi líbí, design pěkný, ale ovladače děs a hrůza.

Složka má být pouze skrytá, asi jsi jí dával různá práva když přestaly jít programy.

V čem je viditelná ? Explorer ? Jsou viditelné další složky co nemají být vidět ? - vypni zobrazení skrytých souborů a složek.

v příkazovém řádku který spustíš v režimu správce
zadáš

c:
cd \
attrib +h /D programdata

pokud je to win7 home edititon tak možná to jde jen v nouzovém režimu ten režim správce.

Mám Win 10 a Win 7 nemám ani ve virtuálce, takže jak je tomu ve Win 7 netuším, ve Win 10 můžu viditelnost složky ProgramData nastavit dokonce i bez potvrzení UAC.
Proč píšu. Mám pro tebe tip. Pokud něco chceš dělat a nejde to, tak je podle mě nesmysl u systémových věcí měnit oprávnění složek, pokud chceš dělat něco s vyššími právy (systém, trusted installer), tak použij něco na zvýšení oprávnění procesu (cmd, total commander, regedit, process exporer...), například nsudo:
https://github.com/M2Team/NSudo/releases/
je to suprovej prográmek, pomocí něj jsi opravdovým vládcem :-)

kacikac:

Díky za rady.
Ve win 7 mám problémy s prací se soubory i v Altap Salamanderu. Často mi to odpírá přístup ap.
Zajímavé je, že to často zakazuje i mazání souborů na druhém disku, který není systémový.
Dřív na něm jely win XP,a si tam zbyly nějaké ochrany po starém systému.
Win 7 je vůbec jakýsi hysterický s těmi ochranami.

Vyřešeno !
Pomohlo spustit systém v nouzovém režimu a pak už jen nastavit atribut "Skrytý" normálně v okně windows a povedlo se.
Už v nouzáku se složka konečně vybledla.

Se soubory většinou pracuju v Altap Salamander 64bit. Starý Salamander 1.52 už má problémy s kompatibilitou a divně zapisuje na disk.