Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI ARC nefunguje na TV

Ahoj,

mam TV samsung a receiver Yamaha propojeny HDMI kabelem, v TV je to spravne zapojene v HDMI ARC. V receiveru je zapojeny jeste PS4. Dosud vse fungovalo spravne tj:

- po zapnuti TV ovladacem od TV se zapnul i receiver
- ovladani hlasitosti TV slo pres receiver a hraly repro napojene na receiver
- kdyz se na TV prepnul vstup na HDMI 2 z repro sel zvuk z PS4 (stacilo pripadne na receiveru zmenit AV4 (tv) na HDMI2)

Aktualne z niceho nic:
- receiver se nezapne po zapnuti TV ovladacem od TV
- zvuk TV nejde pres receiver do repro, ale hraji pouze vestavene repro v TV
- zkousel jsem HDMI kabel vytahnout a zvu tam dat => TV ted nerozpozna receiver a pise mi nezname zarizeni
- pouze pokud zapnu PS4 a prepnu na TV source na HDMI tak jde zvuk pres receiver do reprobeden, ale ten musim ovladat ovladacem od receiveru
- kabel je pouzit tento, dosud fungoval bezproblemove, zkousel jsem i jine, vysledek stejny
- overil jsem v nastaveni receiveru a ARC je zapnute, jine nastaveni co by to delalo tam nevidim
- na TV neni moc co nastavovat

Nemate nekdo nejakou radu proc to je a jak to vyresit?

Jestli ti jde o ovládání, spuštení zařízení, není to spíš problém s CEC jak ARC ?
Kdyby šlo jen o audio, tak stačí v nastavení TV → AUDIO → přepnout na receiver, nebo zkusit použít optický kabel.

kdyz se na TV prepnul vstup na HDMI 2

Nevím co máš přesně za TV, ale televize mají zpravidla jen jedno HDMI s ARC (HDMI1).

Mne jde o vsechno co driv funguovalo a ted ne. Tj ovladani i zvuk TV aby sel pres receiver do repro soustavy. Nechapu proc najednou TV nerozpozna receiver ktery roky fungoval a zapojen pres stejny kabel.

Btw kabel musi fungovat protoze jak jsem psal v puvodni prispevku tak pokud se source predpne na HDMI2 (Playstation 4) tak zvuk do repro soustavy jde, akorat se volume musi ovladat pres ovladac receiveru - predtim staci jen ovladac TV.

Jedine na co jsem pouzival pred tim ovladac receiveru bylo prepinani mezi HDMI1-5 a AV1-5....tot vse

TV je tam tato: https://www.czc.cz/samsung-ue49nu8002-2018-123cm/234260/produkt
Ma jedno ARC

Udelal jsem factory reset obou zarizeni a bohuzel to nepomohlo. Takze stav je stale stejny :-( tj:

- zvuk z reprobeden ktere jsou pripojen k receiveru jde pouze pokud je na TV nastaveny jako zdroj receiver a hraji PS4.

- pokud se divam na klasickou TV tak jde zvuk pouze z vestavenych repro TV

Po restartu jsem HDMI kabel opet pripojil, receiver opet nebyl rozpoznam automaticky. Tak jsem zkusil manualni rozpoznani. V prubehu nastaveni / testu se receiver vypnul/zapnul za pouziti ovladace TV...ale nasledne uz to opet nefunguje :-( tak ja nevim...

Zvukovy vystup/Opticky a Seznam reproduktoru

HDMI z Yamaha píchni do TV (HDMI1 + ARC) a zvuk přípoj přes (Yamaha - TV) optiku, v nastavení pak nastav Audio výstup → Optika.
(také používám Yamaha a mám to zapojené takle, problém jsem měl zpočátku kvůli HDMI kabelu, jinak se problém objevil)

Ale to je varianta kterou nechci delat. Ono to vsechno fungovalo tak jak to mam ted, ale tyden nebo dva zpet to proste prestalo fungovat a ja nevim proc.

Kabel je v poradku (soudim dle toho zvuku kdyz hraji PS4)
Receiver je v poradku
Externi repro je v poradku (hraje pres receiver kdyz hraji PS4)

Takze jedina varianta je TV ale tam je vsechno zapnuto / nastaveno....

Muzes poslat fotku jak to mas zapojené na té Yamaha ? Hlavne porty HDMI IN a OUT .

Ale to je varianta kterou nechci delat

No, bud chces aby to fungovalo, nebo to chces delat podle sebe, vyber si :-)

receiver se nezapne po zapnuti TV ovladacem od TV

Viz nastaveni CEC né ARC.
Zkousel jsi na té PS4 alespon dezaktivovat HDMi-CEC ?

PS: AHA ! Stacilo do Google zadat PS4 + Samsung + CEC + ARC problém , a vidim ze nejsi sam : https://arstechnica.com/civis/viewtopic.php?f=6&t=1432165

kdyz to takto 2 roky fungovalo a dle vsech navodu toto zapojeni obe zarizeni podporuji, to najednou nefunguje....

Nemam PS4 nai SAMSUNG, ale co jsem ted nasel, lidé co s timto problémem setkali bylo po nejaké aktualizaci, bud TV, nebo PS4 po zapojeni ktera rozbiji ARC.
Coz znamena, ze to muze byt na SW strance a né na HW urovni, ci urovni kablaze.
Bez té PS4 ti to funguje jak ma ? Jestli ano, tak odpoved uz se da vyvodit.

V podstatě optiky MonoMode(MM)/SingleMode(SM) jako takové jsou dva či tři druhy, sklenené a plastikové a jestli se nepletu (PCS) nebo někdy nazývané křemičité vlákno ? plátované tvrdým plastem (HCS / tvrdý křemen).
Tak či tak ty budeš mít na domácí využití a na tak krátkou vzdálenost normální plastikový, ohebný M/M.
Doplácet za nějaký skleněny na delší vzdálenosti, extrémní teploty, nebo pozlacené konektory pro přenos světla nemá pro tebe nějaký smysl, vem klidně 1.5m kabel za 300 Kč.
(přesné hodnoty rozmezi μm, index lomu bude znát určitě Fleg, ten s optikou pracuje a určitě by pro neho nebylo tezké ti to i změřit)

Vyreseno. Sice ne tak jak to fungovalo dosud a stale nevim proc tak je :-) Ale koupil jsem opticky kabel a zvuk funguje.

Bohuzel receiver se nezapina/nevypina TV ovladacem a musim tak sahat i pro druhy ovladac. Zaroven musim vzdy manualne prepinat mezi AV4 a HDMI2 v okamziku kdy prepinam mezi TV a PS4. To predtim resilo automaticky ARC.

CEC? Nevim co to je a nikdy jsem to nenastavoval, proto jsem si myslel ze to resi ARC.

V manualu ani zminka o "CEC", viz: https://usa.yamaha.com/files/download/other_assets/4/329584/web_YF214A0_EN_HTR-5066_HTR-4066_om_URABGLF_En.pdf

Zajimave je to co jsem tady jiz zminoval

- receiver neni po pripojeni v TV automaticky rozpoznam
- Kdyz to udelam manualne tak v posledni kroku toho nastaveni se da vyzkouset zapnuti/vypnuti - to funguje
- po dokonceni tohoto nastaveni uz to ale nefunguje