Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI ARC nefunguje na TV

Ahoj,

mam TV samsung a receiver Yamaha propojeny HDMI kabelem, v TV je to spravne zapojene v HDMI ARC. V receiveru je zapojeny jeste PS4. Dosud vse fungovalo spravne tj:

- po zapnuti TV ovladacem od TV se zapnul i receiver
- ovladani hlasitosti TV slo pres receiver a hraly repro napojene na receiver
- kdyz se na TV prepnul vstup na HDMI 2 z repro sel zvuk z PS4 (stacilo pripadne na receiveru zmenit AV4 (tv) na HDMI2)

Aktualne z niceho nic:
- receiver se nezapne po zapnuti TV ovladacem od TV
- zvuk TV nejde pres receiver do repro, ale hraji pouze vestavene repro v TV
- zkousel jsem HDMI kabel vytahnout a zvu tam dat => TV ted nerozpozna receiver a pise mi nezname zarizeni
- pouze pokud zapnu PS4 a prepnu na TV source na HDMI tak jde zvuk pres receiver do reprobeden, ale ten musim ovladat ovladacem od receiveru
- kabel je pouzit tento, dosud fungoval bezproblemove, zkousel jsem i jine, vysledek stejny
- overil jsem v nastaveni receiveru a ARC je zapnute, jine nastaveni co by to delalo tam nevidim
- na TV neni moc co nastavovat

Nemate nekdo nejakou radu proc to je a jak to vyresit?

Vyreseno. Sice ne tak jak to fungovalo dosud a stale nevim proc tak je :-) Ale koupil jsem opticky kabel a zvuk funguje.

Bohuzel receiver se nezapina/nevypina TV ovladacem a musim tak sahat i pro druhy ovladac. Zaroven musim vzdy manualne prepinat mezi AV4 a HDMI2 v okamziku kdy prepinam mezi TV a PS4. To predtim resilo automaticky ARC.

CEC? Nevim co to je a nikdy jsem to nenastavoval, proto jsem si myslel ze to resi ARC.

V manualu ani zminka o "CEC", viz: https://usa.yamaha.com/files/download/other_assets/4/329584/web_YF214A0_EN_HTR-5066_HTR-4066_om_URABGLF_En.pdf

Zajimave je to co jsem tady jiz zminoval

- receiver neni po pripojeni v TV automaticky rozpoznam
- Kdyz to udelam manualne tak v posledni kroku toho nastaveni se da vyzkouset zapnuti/vypnuti - to funguje
- po dokonceni tohoto nastaveni uz to ale nefunguje