Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DVD-R vs. DVD+R

Dobrý den, mohu se Vás zeptat, jaký je rozdíl mezi DVD-R A DVD+R? Koupil jsem si omylem +R místo -R a nevím, zda mohu s mechanikou DVD-RW v počítači na +R vypalovat soubory. Nefunguje +R jinak než -R pro běžného uživatele? Díky za odpověď. Karel_com

Rozdíl mezi DVD+ a DVD- je, asi to napíšu blbě, zapisuje se to v jedničkách a nulách, DVD+ je negace DVD-, jako zrcadlově obracený (zapisuje místo nuly jedničky)

Problém je, že některé DVD mechaniky čtou jenom mínuska a neumí pluska (třeba DVD přehrávače k televizi)

U počítače je to jedno.

DVD-R:
Tieto média sa napaľujú staršiou technológiou (z roku 1997), pri ktorej sa dáta napaľujú s prerušením na 2 krát, teda najprv dáta a potom uzatváracia stopa. Majú kapacitu 4.384 GB. Ich najväčsou výhodou a podľa mňa jedinou je kompatibilita so staršími DVD prehrávačmi.

DVD+R:
Na zápis týchto médii sa používa novšia technológia (z roku 2002), pri ktorej sa dáta a uzatvárajúca stopa napaľujú naraz, teda bez prerušenia. Tieto média sú kvalitnejšie a majú vyššiu životnosť. Kapacita týchto médií je 4.378 GB. Tieto média však majú množstvo ďalších výhod. Spomeniem napríklad lepšie sledovanie stopy pri vyšších rýchlostiach, lepší error management, alebo presnejší režim zápisu, z čoho plynie aj lepšie čítanie v prípade poškodenia disku.

Ešte ti chýba odborný výklad v prípade Overburn (prepálenia) dvd-r vs. dvd+r, prepečené až na dáta s kapacitou 5000MB vhodnou americkou, západnou, imperiaľistiskou napaľovačkou Plextor, pri médiu dvd+r (SW zn.: ImageBurn, Nero ale aj z pripraveného ISO cestou IsoBuster.

Tiež je tu možnosť tesať do šutra po obdobie uchovania dát na státisíce rokov pre vnúčence, napríklad zachovalé rontgenové snímky geronta-deduška, tuhého kuřáka (fajčiara) v poslednom ťažení, na večný nosič typu M-Disc DVD+R, vyrobený z kvalitnej mletej žuly, sienitu, topasu či sovietskeho, večného korundu prípadne zo zbytkov sušeného pumpára, večne živého súdruha Lenina. Večnosť je "húustý" slovo v prípade kotúčov M-Disc.

nevím, zda mohu s mechanikou DVD-RW v počítači na +R vypalovat soubory.

Vypálit to půjde, přečíst úplně všude jít nemusí.Což to tedy rovnou na jednom DVD zkusit sám místo zdlouhavého pátrání?A nevypaluj to nejvyšší rychlostí, záleží i na značce medií.To v označení DVD-RW mechaniky není mínus, ale pomlčka.