Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nápad na aplikaci?

Rád bych se tu poptal, zda má někdo z vás nápad na webovou/mobilní aplikaci. Něco, co by reálně používal a řešilo by mu to určitý problém.

Mám na mysli něco menšího rozsahu; a zároveň nic, co by se týkalo sociálních sítí.

Webová aplikace by se používala v prohlížeči Chrome a mobilní na telefonu/tabletu s Androidem.

Pár nástřelů, např.:

1) Jednoduchý formulář, zadám dvě hodnoty a definovaným způsobem podle předem známého vzorce mi to vypočítá výsledek.
2) Odpočet do začátku události tj. počet dnů, hodin, minut.
3) Tabulku se vzorci (matematika, fyzika, technika, ...).

V posledním roce jsem udělal dva takové menší projekty (jeden přímo tady na poradně):
a) Kalkulátor ceny pro soukromou dopravní/přepravní společnost.
b) Web aplikaci pro učitele matematiky, kam zapisuje mat. vzorce, rovnice, matice a k tomu mob. aplikaci pro studenty, kde si ty vzorce zobrazí; vše funguje v reálném čase.

Co se týká mobilní verze, byla by to PWA aplikace, tj. nebude k nalezení na Google Play, ale půjde nainstalovat do telefonu přímo z prohlížeče (tj. nic jako "instalovat aplikaci z neznámých zdrojů").

Taková menší kuriozita. Totiž: nedávno jsem četl článek, že pořád existuje teletext a dokonce se kromě TV obrazovek dá najít v textové podobě i na webu: Rychlé zprávy bez balastu. Teletext ČT získává na webu nové fanoušky

Zkusil jsem si jen tak pro radost udělat malou aplikaci, co načte a zobrazí (některý) stránky z teletextu. Je to zatím úplně první verze, ale celkem jsem spokojen.

Přikládám dva náhledy aplikace.

Výhodou je enormní rychlost načtení info z webu, přestože se jedná o asi 1 MB dat, je to opravdu bleskově načteno. Na nic se nečeká, odpověď servru české televize je čistě textová (tedy, jedná se o JSON, ale obsahuje pouze text). Nikde žádný obrázky, reklamy, javascript, sledovací cookies a já nevím co ještě.

Je s tím docela drbačka, protože v teletextu se šetří místem (omezená velikost zprávy), někde věta nekončí tečkou, někde je nadpis oddělen od textu a někde zase ne. Těch problémů je víc a postupně je vychytávám.

Tady je kód regex (regexp) pro úpravu textu tak, aby dobře vypadal:

        .replace(/<pre>/gmi, "")                     // remove <pre> tag
        .replace(/<\/pre>/gmi, "")                   // remove </pre> tag
        .replace(/  +/g, " ")
        //.replace(/[.](?!\d*$)/gm, ".")             // ???
        .replace(/\n\s\n/gmi, ".</p><p>")            // add dot at the end of paragraph
        .replace(/\s+\./gmi, ".")                    // remove space(s) before dot
        .replace(/\.\s+\,\./gmi, ".")                // replace dot space(s) comma dot with dot
        .replace(/\.+\./gmi, ".")                    // replace multi dots with one dot
        .replace(/\n/gmi, "")                        // replace \n to nothing
        .replace(/°C/gmi, "°C.")
        .replace(/\.,/gmi, ",")
        .replace(/:\./gmi, ":")
        .replace(/- /gmi, "")
        .replace(/  +/g, " ")                        // remove multi spaces
        .replace(/\./gmi, ". ")
        .replace(/\.\s\./gmi, ".")
        .replace(/,/gmi, ", ")
        .replace(/(\d)\.\s+(\d{3})/gmi, "$1$2")        // remove dot and spaces inside number like 12. 986 -> 12986
        .replace(/<p>\.\s+<\/p>/gmi, "")            // remove empty paragraph with dot only
        .replace(/-ms/gmi, "").replace(/-dš/gmi, "").replace(/-lm/gmi, "")    // remove author's signature
        .replace(/zb\./gmi, "").replace(/lm\./gmi, "")                        // remove author's signature

Něco jsem vymyslel sám, něco vygůglil; jak to narůstá, je to docela komplexní a někde mám stejnou funkci dvakrát, ale nechce se mi do toho vrtat :-)

Aplikaci jsem zdokonalil; jednak zobrazuju víc informací (více teletextových stránek) a upravil jsem ji i vizuálně: lehce šedé pozadí, záhlaví a zápatí barevně, vedle tlačítka pro načtení se zobrazí čas posledního načtení teletextu, číslo zobrazené stránky je vycentrováno a vizuálně podpořeno čárou vlevo a vpravo.

Vypadá to celkem pěkně. Jak trapně si to chválím, ach jo :-)

Přikládám čtyři náhledy.

Šlo jen o to si vyzkoušet teletext textově na mobilu no a přece trapně nepoužiju jejich řešením, když si můžu na míru udělat svoje.

Blbý je, že text na stránce nemá žádnou strukturu, jsou to prostě řádky text naflákaný za sebe, bez ladu a skladu. Ani nadpis nebo zkratka redaktora není na žádné definované pozici. Takže ani pomocí regulárních výrazů nejde udělat nic perfektního, ale docela slušně to vypadat může. Nevychytám ale vše.

Jo, RSS je fajn, díky za připomenutí.

pro Pavla
ahoj potřeboval bych vytvořit aplikaci na zadávání docházky.
na servru WALL.cz mi vytvořili aplikaci v excelu, protože bych si tam dokázal udělat nějaké tabulky, ale ta tabulka mi nefunguje v telefonu, protože nepodporují Makra.
potřeboval bych, aby jsem ráno zmačknul jednoduše tlačítko a zaznamenalo mi to příchod a začalo mi to počítat čas a odpoledne zmačknout odchod a vyplnilo se mi to do nějaké tabulky a ta by se mohla zálohovat na server a pak jsem to mohl nějak upravovat. nevím jak je to složité a jak je potom složité počítat v těch tabulkách. pokud by to bylo složité, tak bych potřeboval, aby se mi to zálohovalo a já to otevřel v Excelu a tam si dělal součty a výpočty kdo má kolik hodin, kolik si vydělal a pak tam zadal zálohu a dole by se mi vypočítala výplata. jestli to půjde napiš mi prosím na email: hilse@seznam.cz aby jsme domluvili podrobnosti
děkuji Rosťa

Onehdy do mne vrazil jeden mladý smartfouňák, čuměl do smartfounu a nečuměl na cestu. Tak mne napadlo, že by nebylo špatné, kdyby existovala appka co by uměla napsat případně říci do sluchátek: "Pozor blížíš se k přechodu a zleva jede kamion" a po dobu kdy by se smartfouňák pohyboval na přechodu vypnout smartfoun.
:beer:

Maličká (PWA) aplikace na úkoly, klasický todo list: https://mithril-todo.netlify.app/

Protože je to PWA, dá se nainstalovat do Androidu, iOS, Chrome OS a Windows (a asi i do Linuxu, nevím...).

Zajímavostí může být její velikost, když se podíváte na PC v Chromu přes nástroje pro vývojáře (Ctrl Shift I) na záložku Network, zjistíte, že se načte asi 20 kB (celá aplikace).
Naprogramováno s využitím frameworku Mithril JS a vlastního CSS stylopisu; v čistým (vanilla) JavaScriptu by mohla být ještě o dost menší.

Textu je v ní minimum - jen název aplikace a placeholder v inputu - a je lokalizována do jazyků: En, Es, Cz, Sk, Sr. Jednoduchým způsobem je možné zvolit si barvu pozadí aplikace (i jako gradient barev).