Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Signál wifi z PC

Prosím o radu, mám stolní PC připojený k internetu, lze nějak dostat internet z PC do mobilu tabletu nebo notbooku a připojit se na net bez routeru jen občas pro dceru?Nechvi mít trvalé zapojený signál wifi. Existuje nějaký wifi adapter? Děkuji
Změna předmětu, původně: Signákl wifi z PC (JaFi)

A to budes mat pocas vikendu zapojeny p[o cely cas pc?
Kup si router, ten na vikend zapnes a ked ddeti odidu tak zase vypnes a zapojis si priamo pc.
Ak si netrufas na nastavenie wifi podla casov moze z routra (ak ho nechas zapnuty) oskrutkovat anteny, dosah wifi sa tym dramaticky znizi.
Manzelke odkazujem nech cita menej knspiracnych webov.

PC je zapojený přímo z anteny, sítový kabel je připojený do Pc přímo

to u věčně děravých windows určitě není bezpečné, to bys pro změnu neměl chtít ty.

čili potřebuješ před to postavit router...
- který má zezadu vypínací tlačítko pro wifi, měly třeba starší tplinky wr842: https://pc.bazos.cz/inzeraty/tl-wr842nd/
- nebo který má scheduler wifi: nenašel jsem nic moc rozumného (značka linksys to má umět: https://www.linksys.com/ca/support-article?articleNum=140821)
edit: wifi scheduler vidím i u předimenzovaného archer c7 v.5, asi záleží na aktuálním firmware verze, co je zrovna v regálu. u oblíbeného archer c6 fw '2019 to nevidím.
a moje neoblíbená značka asus: https://www.asus.com/support/FAQ/1043425/
- asi všechny modely umí zapnout wifi klikátkem v administraci routeru

kdejaký výrobce dnes dodává i mobilní appku, bohužel zapínat wifi bez wifi zřejmě nepůjde.

Na mojom počítači Lenovo B750 All-in-One Desktop, ktorý mám k internetu pripojený iba káblom to riešim zapnutím "Mobilného hotspotu".

[mob.hotspot_vypnuty.jpg]

Na tento "Mobilný hotspot" je možné pripojiť až 8 ďalších mobilných zariadení pomocou WiFi:
- "Mobilný hotspot" je zapnutý, pripojené je jedno WiFi zariadenie (mobil):

[mob.hotspot_zapnuty.jpg]

A takto svižne to potom funguje v tom pripojenom zariadení (v mobile):

[mob.hotspot_zapnuty_speed.jpg]

Aby to fungovalo na PC, musel by PC obsahovat WiFi kartu. Pokud ji neobsahuje, bylo by třeba dokoupit USB WiFi kartu (to je ten tvůj adaptér). A pak ano, pak bys mohl pro děti internet sdílet.

Nebraň se routeru. Existují i routery, u kterých jde WiFi zapnout a vypnout. Takže bys to mohl zapínat dle potřeby bez nutnosti mít u toho zapnutý PC, který má mnohem vyšší spotřebu než ten router.