Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím novější drivery na GK tím horší výkon. Jakto?

Dobrý den mám dotaz.
Jak již název napovídá mám problém s tím že čím novější drivery nainstaluji na svoji grafickou kartu AMD Radeon RX 560 tím horší je výkon... kartu mám 2 roky a před těmi 2 lety s ovladači co jsem k tomu dostal jeli hry krásně.Hrával jsem převážně csgo a tenkrát jsem aktualizovával drivery na GK často vlastně po každém update přímo od výrobce... jenže jsem si všímal že fps šli spíš dolů než nahoru a výkon u ostatních her taky začal kolísat.Takže jsem se na to před rokem vykašlal a drivery přestal aktualizovat.Dnes po delší době po pár měsících jsem spustil csgo že si zahraji.Fps padly zase o dalších desítek snímků ale čekal jsem to protože tak to po těch updatech bývá že hra je akorát víc doje*aná (ti co hrají CSGO určitě ví) no a co mě nenapadlo? Po tom roce co jsem nestahoval nové drivery mě napadlo zkusit okusit ten rok "výkonostních rozdílů ovladačů od AMD" takže skoro po roce jsem stáhl nové ovladače na svoji kartu a ejhle! .... jen zapnu csgo už v menu laguje fps od 120 padají k 40 a ve hře mám ty samé problémy a pády že se to nedá hrát... ted jsem se tu asi hodinu m*dal u obnovení starých ovladačů... už v životě nebudu aktualizovat drivery... a ptám se těch co se v tom vyznají: Jak je tohle možné? Nemá to být snad opačně ? Čím novější ovladače tím větší výkon ?

Windows 7 64-bit
GK: AMD Radeon RX 560

Děkuji s pozdravem
Koroptef

Čím novější ovladače tím větší výkon ?

no snáď by to tak malo byť, aj keď je celkom možné a stáva sa to, že v ovládačoch býva niekedy bug. Treba čítať fóra, názory a postrehy iných užívateľov AMD kariet...

Moje odporúčanie:

- komplet odinštalovať ovládače gr. karty
- reštart pc
- čistá inštalácia nových ovládačov gr.karty

Čím novější ovladače tím větší výkon ?

No obecne to nemusi platit a pro konkretni gamesu uz vubec ne.
- nektere zmeny muzou opravovat chyby za cenu zpomaleni (lepsi spravny vysledek pomalu, nez spatny rychle)
-- ze zrovna v jedne konktretni hre ty chyby nejsou viditelne (nebo se ji to vubec netyka), ale zpomaleni se ji tyka (treba overovani parametru na pricetnost) se klidne muze stat
- nektere zmeny muzou zpusobit vyrazne navyseni vykonu u urciteho typu zateze, zatimco u jineho typu se ten vykon trochu snizi (a na potvoru tvoje gamesa dela prevazne ten druhy typ zateze)
- nektere zmeny zavadeji nove funkce a moznosti, opet zaa cenu urciteho snizeni vykonu pro nejaky konretni typ zateze

a ze zrovna ty z tech vyhod netezis a vykon ti klesa mozna zajima firmu mene, nez zakaznici, kteri z tech zmen tezi a predstavuji pro ni zajimavejsi segment.

Takze se ti asi vyplati zustat u tech starsich ovladacu, ktere s tou tvou gameskou fungujou lip a nedavat tam nove.

Ja si takhle leta drzel nekolik ruznych instalaci pro ruzne hry, nez prisla nova generace ovladacu, ktera s nima vsema fungovala lepe. (A pro bezne pouziti - internet, programovani, ... - jsem mel jinou verzi systemu s aktualnima knihovnama a vsema novinkama). Cas straveny rebootem do jine verze je par sekund, cas straveny hrou je par hodin, takze se mi vyplati mit pro hru fixni fungujici prostredi a nemuset resit, jestli bude dobre fungovat i po updatu, zatimco pro praci casto potrebuju nejaktualnejsi verzi s opravou nejake konkretni chyby, na kterou jsem narazil (a obcas i poslal nejen bugreport, ale i opravu).

Zcela jednoduché, výrobce chce naznačit, že je potřeba aktualizovat i hw. Je to zcela běžný jev u všeho. Nakolik je to úmyslné a nakolik je to dané jen tím, že přirozeně narůstá složitost je otázkou spekulací, faktem je, že náročnost programů (ovladače jsou taky program) roste minimálně stejně rechle, jako možnosti dostupného hw (čímž přestává mít cenu všechno za každých okolností optimalizovat).