Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnovení windows 10 na windows 7

Ahoj před pár lety jsem kupoval notebook na kterém původně byly windows 7 . bylo mi nabídnuto vyzkoušení windows 10 , ale problém s win10 mám ten že mi některé programy se zasekávají je nějaká možnost se vrátit zpět na win7? aniž bych přišel o programy děkuji

já k nim už nemám klíče musel by je kupovat znovu

Pokud jsi ty klíče koupil, měl bys mít někde fakturu/potvrzení o koupi. Pak stačí napsat na podporu výrobce (pokud tedy ještě existuje) a požádat o zaslání nových klíčů. Nebo i bez faktury jim můžeš napsat, oni tam ten záznam o koupi, vázaný asi na email, mít budou.

Mně takhle jeden výrobce obnovil koupený program už několikrát, když jsem po přeinstalaci OS přišel o aktivovanou licenci.

Tomu se říká "pešek", nemáš klíče k instalačkám na programy na mixování hudby.
Po nový čistý instalaci Windows10 může počítač šlapat jak hodinky

Nemám to vyzkoušený
https://www.zive.cz/clanky/5-nastroju-ktere-pomohou-vyhledat-zapomenute-licencni-klice-k-softwaru/sc-3-a-183327/default.aspx

-------------------------------------------------
Pokud se ti podaří získat zpět kliče k programům, tak udělej novou čistou instalaci Windows 10 (zjisti si co máš za Windows 10, home nebo pro)
USB instalačku Windws10 vytvoříš přes program Media Creation Tool
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

právě že už možnost vrátit zpět není možné ano záloha stará s win7 není jediné co jde je vrátit do původního stavu ale nejsem si jistý jestli o programy přijdu a jestli se vůbec vrátí win7 , aby se do továrního stavu neobnovila win10

obnovení do "továrního nastavení" nikdy nevracelo předchozí verzi windows. systém se nanejvýš vrátí do stavu po prvním uložení w10.

jedině po live upgrade ze staré verze existovala dočasně možnost "návrat do předchozí verze", ale ta se asi za 30dní smaže. leží v adresáři "c:\windows_old", poznáš to třeba podle verze/datumu "explorer.exe" ve vlastnostech toho souboru.

A bylo ti take nabidnuto, ze kdyz se ti ty Win10 nebudou libit, tak ze se muzes bezproblemove vratit k predchozimu systemu?
Pokud ano, mel by tam byt i popis jak.
Pokud ne (coz je pravdepodobnejsi), tak ta moznost bezproblemoveho navratu nemusi existovat - a prave proto tam ta nabidka neni. (Ne ze by me to u MS nejak prekvapovalo.)

Kdyz mi nekdo nabidne, ze si muzu nechat uriznout nohu a vyzkouset si kybernetickou protezu (a pokud se mi bude libit, tak si ji zaplatit a ponechat), tak se takyu budu nejdriv zajimat, zda mi budou schopni tu nohu plnohodnotne prisit, kdyz se mi ta proteza libit nebude, nebo jestli v takovem pripade skoncim jak bez protezy, tak bez nohy.

je nějaká možnost se vrátit zpět na win7? aniž bych přišel o programy

neni zadna moznost.
Leda bys mel klon nainstalovaneho Win7 na nejakem jinem harddisku...
Ale kolik takovych lidi v republice je ?
12 ? 39? z 10.600.000 obcanu....
Ale vis co ? chybama se clovek uci, priste si das pozor.

Je to rada po "funuse", ale tak razatny krok ako je zmena OS + dolezite programy (o ktorych nemas zistene, ze na Win10 pobezia), sa robi az po zalohovani (obraz disku - klon).

Pred asi dvoma rokmi, moja neterka (NB Dell) podlahla presne ako pises "bylo mi nabídnuto vyzkoušení windows 10" novy, krajsi, vonavejsi, no nestlac prislusne tlacitko.

Nestastna mi volala, ze to chce spet.
Microsoft pisal, ze do 30-dni sa to da vratit. Toto bolo po 5-dni aj tak to zlyhalo (myslim navrat na Win7)