Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překladatelka - práce z domova

Dobrý večer,
vzhledem k situaci spojené s covid-19 jsem za tu dobu byla nucena opakovaně měnit zaměstnání a bohužel v gastronomické profesi je to nyní nelehká úloha.
Přemýšlím nad prací z domova jako překladatelka jako alespoň malé přivydělávání do naší domácnosti. Jsem rodilá mluvčí angličtiny. Otec je Angličan, matka Češka.
Bohužel mám s překládáním dokumentů nebo nahrávek z jednoho jazyka do druhého nulové zkušenosti.
Věděl by někdo kam se obrátit, jak začít?
Nečekám, že se díky tomu budu pohybovat v nějakých velkých sumách peněz, ale v tuhle chvíli je pro mě každá možnost jakéhokoliv přivýdělku zásadní.

V diskuzi je zmíněna nejen angličtina, ale i španělština.

Pár tipů:
1. Online konverzace (výuka, doučování) přes Skype či alternativu (Discord, Meet, Teams, ...) a to jak domácích, tak i zahraničních; studentů i dospělých.
2. Překlad textů v programech (En -> Es, Es -> En).
3. Spojit se s nějakou organizací expatů (Praha, Brno) a nabídnout jim služby překladů běžných českých textů do En a Es.
4. Učit na částečný úvazek jazyk na základce (i když, zrovna teď jsou zavřený)
5. Kroužek jazyka při domu dětí a mládeže.
6. Nabídnout otitulkování videí umístěných na Youtube (Es -> En či obráceně).

Využil bych toho, že běžní Španělé jsou, co se angličtiny týká, tragédi.

Nu...?

Ja bych k tomu jen doplnila, ze byt rodily mluvci neznamena automaticky, ze dotycny je i dobry ucitel nebo prekladatel.

Takze za vyzkouseni urcite nic neda, treba ji to bude bavit a bude v tom dobra, ale taky neni uplne jednoduche se v tom prosadit. Ten seznam aktivit od Pavla je dobry vychozi bod, ale otazkou je, jestli se ted podari sehnat nejakou klientelu. Jazykari na tom ted nejsou uplne nejlip, spousta kurzu se rusi, ne kazdy chce prechazet do online apod.