Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční periferie po resetu biosu

Dobrý den, po výměně SATA SSD za M.2 PCIE NVMe SSD se počítač po spuštění jenom v kuse zapínal a vypínal, údajně proto, že se BIOS snažil spustit systém z předchozího disku, tak jsem resetoval BIOS vyndáním a zandáním KTS bios baterky. Poté se mi počítač už téměř standardně spustil, až na jeden zásadní problém - nefunguje mi USB ani video port periferie (nevím co všechno, vím jen o těchto periferiích) - hned po spuštění se mi na myši rozsvítí RBG, po zhruba 1-2s ale zhasne. Monitor byl zapojený do intergrované grafické karty všemi možnými způsoby, externí gpu sice běží, ale monitor také bez signálu.

Je tu nějaké řešení?

Staré ssd: wd green 240gb
Nové ssd: patriot viper vpn100 512gb
MB: MSI z390-a-pro
cpu: i5-9600k
gpu: rtx 2060
ram: hyperx fury 2x8 2666mhz

Kdybych něco zapomněl, stačí říct a info dopíšu.

Děkuji

v manuálu jsem nenašel nic ohledně toho bootloopu, ale to si pamatuji, že jsem už kdysi řešil právě tím cmos resetem, nicméně udělal jsem vše podle pokynů v manuálu

Nedostanu, zkoušel jsem to rozjet kompletně bez disku včetně odpojených usb portů a video portů, ale marně. Jak kdyby byly funkčností odstřihnuté od zbytku systému. Počítač se prostě jen spustí, ale nejsem schopen vidět, jestli se dostanu do biosu, protože monitor je bez signálu a klávesnice nefunguje

update - dostal jsem se do biosu a celá periferie najednou začala fungovat, nechápu. Je pro to nějaký vysvětlení? :D doopravdy jsem neudělal nic jinak, než když jsem to zkoušel před hodinou. Teď se to ale z nějakýho důvodu rozhodlo spolupracovat. Dám ještě vědět až se dostanu do OS po bootu, pak to tu můžu smazat/locknout i guess