Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční periferie po resetu biosu

Dobrý den, po výměně SATA SSD za M.2 PCIE NVMe SSD se počítač po spuštění jenom v kuse zapínal a vypínal, údajně proto, že se BIOS snažil spustit systém z předchozího disku, tak jsem resetoval BIOS vyndáním a zandáním KTS bios baterky. Poté se mi počítač už téměř standardně spustil, až na jeden zásadní problém - nefunguje mi USB ani video port periferie (nevím co všechno, vím jen o těchto periferiích) - hned po spuštění se mi na myši rozsvítí RBG, po zhruba 1-2s ale zhasne. Monitor byl zapojený do intergrované grafické karty všemi možnými způsoby, externí gpu sice běží, ale monitor také bez signálu.

Je tu nějaké řešení?

Staré ssd: wd green 240gb
Nové ssd: patriot viper vpn100 512gb
MB: MSI z390-a-pro
cpu: i5-9600k
gpu: rtx 2060
ram: hyperx fury 2x8 2666mhz

Kdybych něco zapomněl, stačí říct a info dopíšu.

Děkuji

update - dostal jsem se do biosu a celá periferie najednou začala fungovat, nechápu. Je pro to nějaký vysvětlení? :D doopravdy jsem neudělal nic jinak, než když jsem to zkoušel před hodinou. Teď se to ale z nějakýho důvodu rozhodlo spolupracovat. Dám ještě vědět až se dostanu do OS po bootu, pak to tu můžu smazat/locknout i guess