Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTB: Upgrade procesoru, wlan karty

Ahoj. Dal jsem dokupy starej noťas ze smeťáku, vyčistil ho, koupil panty, touchpad, 2x2GB ramek DDR2,
dal funkční disk, nainstaloval Win10 32bit, je to DELL D630 a šlape jak hodinky :-D

Procesor je Core 2 Duo T7250 @ 2.00GHz / 2MB L2 Cache, má smysl upgrade ?

Dále mám problém s rychlostí internetu, jak na XP tak Win10 to jede jen kolem 2Mbit
a čuju, že to bude wlan kartou, nebo ovladači, které jsou pouze na Vistu, můžete doporučit nějakou osvědčenou ? ;-)

Tak ještě řeším problém s podtaktovaným procesorem. Systém mi startuje a běží při 600 Mhz,
a tak to musím ručně zvedat v RightMark Clock, tam když nastavím násobič na 10.0x tak se zrychlí na 2 Ghz.
Ale v CPU Z mi násobič ukazuje 8.0x a rycholst 1.6 Ghz. Teploty jsou pak v klidu 40°C a při zátěži 60 - 70°C.

Dočetl jsem se, že by to měla být HW ochrana, jelikož používám nekompatibilní adaptér s redukcí na dell.

Jinak ve správci napájení mám vše nastaveno správně.