Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTB: Upgrade procesoru, wlan karty

Ahoj. Dal jsem dokupy starej noťas ze smeťáku, vyčistil ho, koupil panty, touchpad, 2x2GB ramek DDR2,
dal funkční disk, nainstaloval Win10 32bit, je to DELL D630 a šlape jak hodinky :-D

Procesor je Core 2 Duo T7250 @ 2.00GHz / 2MB L2 Cache, má smysl upgrade ?

Dále mám problém s rychlostí internetu, jak na XP tak Win10 to jede jen kolem 2Mbit
a čuju, že to bude wlan kartou, nebo ovladači, které jsou pouze na Vistu, můžete doporučit nějakou osvědčenou ? ;-)

Za mě nemá smysl tomu věnovat ten čas ale jestli Tě to baví...

Procesor je Core 2 Duo T7250 @ 2.00GHz / 2MB L2 Cache, má smysl upgrade ?

Maximálně podporuje T9500 což je dvoujádro s větší cache, zadarmo výměna smysl má jinak ne.
Nijak moc to tomu na dnešní aplikace/internet nepomůže.

že to bude wlan kartou, nebo ovladači, které jsou pouze na Vistu, můžete doporučit nějakou osvědčenou ?

je to 13let staré tak asi ta wlan. Podíval bych se na antenní konektory a zkusil sehnat něco co tam pasuje. těžko budeš objednávat nový, že.

Díky za odpověď, s tou wlan kartou mi tu pomohl příspěvek "LINUX - problém s pomalou wifi" kde se řeší nastavení. Takže ve správci zařízení jsem jsem provedl změny a rychlost už je OK, ale teď zase řeším časté výpadky, které předtím nebyly a jelikož nerozumím všemu, tak prosím kdyby to mohl někdo zkontrolovat...

802.11h+d = přesný 11h ; volný 11h ; volný 11h+d
Afterburner = zakázáno
Anténa pro vícenásobný příjem = auto ; hlavní ; pomocné
Číslo kanálu WZC IBSS = 9
Mezní hodnota fragmentace = 2346
Mezní hodnota RTS = 2347
Minimální spotřeba energie = zakázáno (přepnuto z povoleno)
Ochranný režim IBSS 54g = auto ; zakázáno
Preference pásma = žádný ; 802.11a ; 802.11g/b
Priorita a VLAN = vypnuto
Při pevném připojení vypnout = povoleno
Režim BSS = výchozí ; pouze protokol 802.11b
Režim kompatibility AP = vyšší výkon ; širší kompatibilita
Režim probuzení = Magic & WakeUp Frame
Režim sady IBSS = pouze protokol 802.11b ; 802.11a/b/g auto ; 54g - performance
Rychlost (802.11a) = 6 ; 9 ; 12 ; 18 ; 24 ; 36 ; 48 ; 54 ; optimální rychlost
Rychlost (802.11b/g) = 1 ; 2 ; 5.5 ; 6 ; 9 ; 12 ; 18 ; 24 ; 36 ; 48 ; 54 ; optimální rychlost
Součinnost zařízení Bluetooth = zakázat
Technologie XPress(tm) = zakázáno
Tendence roamingu = agresivní ; mírné ; omezené
WMM = auto ; povoleno ; zakázáno
Záhlaví PLCP = auto ; dlouhé
Zakázat pásma = žádné ; protokol 802.11a ; protokol 802.11g/b

Tak ještě řeším problém s podtaktovaným procesorem. Systém mi startuje a běží při 600 Mhz,
a tak to musím ručně zvedat v RightMark Clock, tam když nastavím násobič na 10.0x tak se zrychlí na 2 Ghz.
Ale v CPU Z mi násobič ukazuje 8.0x a rycholst 1.6 Ghz. Teploty jsou pak v klidu 40°C a při zátěži 60 - 70°C.

Dočetl jsem se, že by to měla být HW ochrana, jelikož používám nekompatibilní adaptér s redukcí na dell.

Jinak ve správci napájení mám vše nastaveno správně.