Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ukládání fotek na Google

Dobrý večer,

mám fotky z dovolené v mobilu i ve foťáku. Vytřídil jsem je, sloučil do jedné složky a očísloval, protože datum pořízení je na obou přístrojích jiný. Když je přidám do fotek na google, tak se seřadí podle datumu pořízení a to je špatně, protože nejdřív jsou řazené ty z mobilu a potom z foťáku. Zkusil jsem ve složce všechny fotky označit a odebrat všechny vlastnosti. Znovu jsem je nahrál na google, ale když se daly seřadit od nejnovější, nebo nejstarší, tak to je pořád stejné. Je tam ještě možnost seřadit podle nedávno přidané. To už fungovalo, ale seřadilo se to od poslední fotky a bohužel tam není možnost např. od poslední přidané.
Poradí mi někdo, jak ty fotky přepsat, aby se mi tam seřadili správně?
Dík

Změnit datum pořízení podle názvu souboru.
A Google si to ještě možná bude brát z EXIF informací, takže ještě budeš muset editovat EXIF.

Když je v počítači seřadíš podle názvu a zkopíruješ do jiné složky, budeš mít datum souboru, jak potřebuješ.
Pak budeš potřebovat nějaký editor fotografií, který umí hromadně měnit EXIF a tam provedeš nahrazení pořízení podle data souboru. Další možností je EXIF odebrat, pak Google nebude mít jinou volbu než použít datum souboru.