Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU limit?

Zdravim mam intel i7 5820k a 16gb ram ddr4 2133mhz a chtel bych rozsirit pameti ram jenze podle tohohle odkazu https://vdr.one/does-intel-i7-5820k-support-128gb-ram/ je maximalni frekvence ram s timto CPu 2133mhz a tyto moduly uz se v podtate nedaji sehnat desku mam gigabyte x99 -UD nemate nekdo tuseni kde by se ty moduly dali sehnat? nebo nejaka alternativa?Predem Diky za vsechno ...

Ke všem zmíněným titulům za normální situace je 16GB RAM dostatek, nečekal bych tedy závratné zlepšení herního zážitku při přidání další paměti. Někdy se může zdát, že hra zabírá všechnu RAM v task manageru nebo podobných programech, ale není to tím, že by ji ke svému běhu potřebovala všechnu. Dělá to nepříklad zmíněná hra Cities Skylines, když jsem měl jenom 16GB RAM alokovala cca 13, při pořízení dalších 16GB, už je to cca 27GB, bez navýšení fps.

Deska ma 4 kanalov radic ram a tedy 4 diry na ram. Nevím jak to mas osazený, ale pravděpodobně bych v roce 2014 osadil spíš 4x4 gb ram {ddr 4 byly drahé}. Tim by system jel na max vykon za coz ostatne u 5820 a desky jsi nemalo priplacel.
Začal bych pohledem na desku.

4kanálové DDR4, 8 slotů a stavel sem to az v roce 2015 nekdy zacatkem a osazeny to je 8x8GB protoze tenkrat deska umoznovala jen 8gb moduly a ne 16 gb a umela jen 64gb ram max ted je to jinak diky aktualizaci biosu co za tu dobnu probehly...