Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU limit?

Zdravim mam intel i7 5820k a 16gb ram ddr4 2133mhz a chtel bych rozsirit pameti ram jenze podle tohohle odkazu https://vdr.one/does-intel-i7-5820k-support-128gb-ram/ je maximalni frekvence ram s timto CPu 2133mhz a tyto moduly uz se v podtate nedaji sehnat desku mam gigabyte x99 -UD nemate nekdo tuseni kde by se ty moduly dali sehnat? nebo nejaka alternativa?Predem Diky za vsechno ...

Deska ma 4 kanalov radic ram a tedy 4 diry na ram. Nevím jak to mas osazený, ale pravděpodobně bych v roce 2014 osadil spíš 4x4 gb ram {ddr 4 byly drahé}. Tim by system jel na max vykon za coz ostatne u 5820 a desky jsi nemalo priplacel.
Začal bych pohledem na desku.

4kanálové DDR4, 8 slotů a stavel sem to az v roce 2015 nekdy zacatkem a osazeny to je 8x8GB protoze tenkrat deska umoznovala jen 8gb moduly a ne 16 gb a umela jen 64gb ram max ted je to jinak diky aktualizaci biosu co za tu dobnu probehly...