Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využitie reproduktorov Tesla ARS820

Dobrý deň.

Mám doma staré reproduktory od gramofónu Tesla ARS820, a veľmi sa mi páči ich zvuk. Chcel by som si ich napojiť na pc, ale keďže nemajú žiadny zosilovač, a staré koncovky, tak by som potreboval poradiť. Viete aký zosilovač by som mal kúpiť? Prípadne máte skúsenosť s niečim takým? Kde by som to zohnal?

Ďakujem.

A nedalo se z toho gramofonu vybrat taky zesilovač.

Řekl bych, že je to generace, ke které náležel zesilovač na bázi MBA810. Ten integráč se ještě možná dá sehnat (k tomu pár součástek, zapojení je to celkem jednoduché), ale když jsem si ho dal k počítači já, přišlo mi, že to hodně šumí, což u PC vadí (alespoň tehdy se zvuk z PC omezoval na nějaké to břinkání a většinu doby bylo ticho, jinak při přehrávání hudby je to jedno).
Spíš bych se podíval po něčem soudobém.

Kupovat těžko, to bude dražší jak komplet reprosestava s aktivními reproduktory. Aspoň mě to tak vždy přišlo, že je lepší buď koupit aktivní repráky, nebo si zesilovač postavit; a s ohledem na to, že nemám tolik času, volil jsem možnost první.

Staré koncovky nejsou problém, ty se pořád dělaji, https://www.gme.cz/repro-konektor-11249 a pod.