Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Davkova uprava obrazku - vlozeni textu

Hledam sw, ktery umi davkove upravit obrazky nasledujicim zpusobem:

Nacte obrazek, nad obrazek vlozi cerny pruh a do toho pruhu text (vetu) a ulozi. Bylo by fajn, kdyby nejak umel dopocitat velikost pruhu/textu.

Pokud to nepujde davkove, tak alespn z konzole, davkovy script si udelam.

Dekuji vsem za rady.

V irfanwiev to nejde? Vím, že umí vložit text, ale jestli i ten pruh je otázka.
Znám několik lidí, co by na to vzali matlab (i bez speciálních toolboxů na obrázky by to v něm byla hračka), ale to asi neni program, který by měl každý doma (ani hobby verze neni nijak levná).