Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s wi-fi, Windows 10

Ahoj
Poradí prosím někdo s nastavením wi-fi? Máme stolní počítač s Win 10, koupili jsme včera repasovaný. Vše bylo ok, a druhý den z ničeho nic přestalo fungovat internetové připojení.
Už jsem zkoušel ovladače, restart sítě, různá nastavení DNS serverů podle návodu, bohužel bez úspěchu.
(Také jsem chtěl zkusit ´zapomenout´ síť a znovu připojit, ale nešlo to, v seznamu známých sítí nemám nic.)
Jde o USB wi-fi adaptér TP-Link.
Máme ještě notebook a telefony, a tam wi-fi šlape dál.
Síť se zobrazuje ale nelze se k ní připojit, je tam symbol zámku.
L

Tohle se mi podařilo zkopírovat, jestli to pomůže

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-7QVA817
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection
Physical Address. . . . . . . . . : F0-92-1C-E7-0E-76
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8188EU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : D0-37-45-73-C4-9E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #4
Physical Address. . . . . . . . . : D2-37-45-73-C4-9E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 13:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #5
Physical Address. . . . . . . . . : D0-37-45-73-C4-9E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

druhý den z ničeho nic přestalo fungovat internetové připojení

w10 ukázal svou zrůdnou tvář a automaticky si aktualizoval ovladač wifi-adaptéru. dá se to zakázat.
ovladač je u výrobce adaptéru.
doufám, že instalace systému je od odborníků = repasníků, ne nějaký vlastní pokus.

seznam wifi sítí: https://365tipu.cz/2016/03/25/jak-se-ve-windows-10-zbavit-ulozenych-wi-fi-siti/

není normální připojovat stolní pc přes wifi. ani náhodou ne v paneláku zarušeném 9 sítěmi kolem.
kontrola ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

Zdravím díky za odpověď
No, ty uložené sítě, já jí tam právě nemám (zvláštní) v tom seznamu, je prázdný, tak ji nemohu odebrat
Zkusím zkontrolovat s tou aplikací.
Jinak bydlím v rod. domě, sousedi nějací tu jsou, ale asi ne takové množství jako v paneláku.

Ovladač k tomu adaptéru mám na CD. A kde zakážu aby Win neaktualizoval ovladač??
A který ovladač je správný, předtím to šlo aniž bych použil to cédo.
/Instalace byla od odborníků/

ve správě zařízení je ovladač od stažený od výrobce? na cd bývají zastaralé / betaverze ovladačů, to cd je k ničemu.

Jde o USB wi-fi adaptér TP-Link.

v rodinném baráku nebude prakticky žádné rušení. vidí aplikace nějaké wifi sítě? to by znamenalo, že tajný wifi adaptérek funguje. doufám že to není 2cm zastrkávací krám bez antény.
jenže to by člověk musel zvládnout přečíst konkrétní typ z krabice, jak jinak chce stáhnout ovladač.

stolák se sice špatně přenáší do jiného pokoje k routeru, ale ovladač jde stáhnout třeba notebukem nebo telefonem.
a ta revoluční myšlenka: pro normální spolehlivé připojení natáhnout normální spolehlivý kabel - pracuje se na tom?

Máš vo W10 guláš v Registroch s USB adaptérmi #* Zrejme si prekladal do aleluja USB wifi medzi všetkými šaltrami v mašine.

Pripoj sa k stolnej mašine "direct drive" káblom na modem, nevyužívaj nejaké pomelé wifi šunty nacpaté v USB portoch.

Náprava:
Čistá inštalácie W10 z bútovacieho ISO na naformátovaný aktívy a primárny oddiel pevného disku. Ideálne najprv použiť; Diskpart.exe - Clean - Active

II.
Zmazať v Registroch veškeré kľúče pre wifi USB TP Link, reštartovať OS, vraziť USB do šaltra v mašine a čakať než si W10 nájde správne ovládače s nakonfigurovaním USB wifi. Je nutné pripojiť sa na pevno ethernetovým káblom k modemu a na verejnú sieť netu.

ok, takže CD k ničemu.

vidí aplikace nějaké wifi sítě?
No na notebooku většinou vidím ještě souseda. Na PC které bych rád zprovoznil vidím jen tu naši a to ještě s tím zámkem, který mě irituje (na tom NB jsem připojený a žádný zámek se tam nezobrazuje)

doufám že to není 2cm zastrkávací krám bez antény
Ano, je to bohužel tak (TP-Link TL-WN725N 150Mbps Nano Wifi N USB Adapter)

Zrejme si prekladal do aleluja USB wifi medzi všetkými šaltrami v mašine
Ano to byl jeden ze zoufalých pokusů o zprovoznění

Čistá inštalácie W10 z bútovacieho ISO...
Počítač je asi den starý, koupený repasovaný, žádné instalace mi k tomu nedali

Zmazať v Registroch veškeré kľúče pre wifi USB TP Link
Poradíte prosím kde to v registrech najdu?

Stačí teda hledat ovladač na netu, nebo musím odtáhnout comp k routeru?