Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako zmerať záťaž PC počas hry

zdravím
mám starší PC no hrávam na ňom už len dve online hry. No PC už prestáva stíhať, a to nie len pri hrách ale aj keď pustím viac videí na internete.
Naposledy mi zamrzol prehliadač s tým že správca úloh vypísal nedostatok pamäte. Hry nesekajú no dlhšie trvá než ich načíta a tiež trvá dlho než načíta počas hrania textúry

čo by som potreboval poradiť je nejaký program čo by mi na pozadí meral vyťaženie komponentov ram, disk a procesor.
správca úloh mi to síce ukazuje no len aktuálnu, ja by som potreboval aby sa to dalo potom pozrieť aj späťne.

môj PC
XFX RS Radeon RX 570 8GB
Seasonic S12II-620
AMD FX-8320
Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Plug and Play
ASUS M5A97 EVO R2.0
WD Blue 1TB

predom ďakujem za rady a odpovede.

na rýchlo som to ešte skúsil
celková ram 8 gb

počas hrania ide cez 50% a viac, s tím že nejaká je používaná 4gb a viac, ďalšia upravená to len pár MB a ešte tam je pripravena na použitie 2,6gb a volnej ukazuje len 800MB
podľa mna to je tou ram no keď je jej len tak málo volnej no moc sa v tom nevyznám

edit: momentálne hra na pozadí vyťaženie 63% ram, volnej 20MB a v rovnakej situácii mi to naposledy spadol aj internetový prehliadač