Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oplatí sa dnes ucit PHP?

Dobrý den,

mám otázku. Chcem byt web developer a viem už celkom slušne robit front-end. Kedže väčšinou každy vyžaduje tzv. full stack tak by bolo vhodne vediet robit aj backend. Začal som z Node.js (Express), kedže je to JavaScript, ktorý už viem. No určite sa oplatí naučit aj iný jazyk. Vždy som bol natom, že PHP je daleko najpoužívanejší jazyk na backend webu (posledne cca. 3 roky co som robil iba front-end), no ako som postupne zistoval na yt, google, tak práveže teraz 2020, alebo rovno už 2021 to ani z daleka nieje pravda. Takže teraz sa neviem sa rozdohnut medzi Python a PHP. Chapem, že PHP ma už najlepšie roky za sebou no dost sa v poslednej dobe stretavam z názormi, ze PHP sa pomaly vytráca, že sa ho neoplati ucit, lebo ho za pár rokov nahradí Node a Python a podobné reči.... . A mám taký pocit z niektorých videí ci komentárov, že PHP je dnes už trochu "nenávidený" jazyk...

Pýtam sa hlavne smerom do budúcna a zaujima ma aj moznost uplatnenia sa z PHP a z Python na trhu práce SR.

NE, nedoporucuji.

Venuj se rozvoji v nodejs (umis express tak tvrdis ze umis nodejs? to ani nahodou :-) ).

PHP sice zije (neni lehke prepsat existujici apky).

Nekteri neznalci v nem zacinaji i nove veci - ale to je jejich problem ze se neponauci.

Jendim slove = VYRAZNE TO NEDOPORUCUJI - mrdk***** jedna.