Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevidím v Totall Commanderu síťový disk

Dobrý večer. Ve Windows 10 dám připojit síťovou jednotku ve tvaru \\192.168.10.100\synology_data, zadám jméno a heslo, vyberu písmeno pod kterým se má namapovat a dám připojit. Jednotka se okamžitě načte a je dostupná.
Chtěla bych se zeptat, proč tu jednotku nevidím v TC? Děkuji, V.

kolegům v práci se to stává taky, já tc nepoužívám (altap salamander).
spouštěj mapovací příkaz přímo z tc, třeba si přidej batku jako ikonu na panel tc.

pokus o vysvětlení: třeba se tc ve w10 spouští s nastavením "jako správce", to je ta ikona se štítem. správce je pro něj nový uživatel = nesdílí disky namapované ve zbylém prostředí windows.
tc běžně používáme pod w7, tam to nedělá.

ten jednořádkový příkaz spustíš i přes zástupce "net.exe", zbytek příkazu za něj doplníš jako parametr (net.exe use x: ...)

ale jestli se tc spouští "jako správce" = zástupce s bezpečnostní ikonou, to pořád neřeší, že vidí jiné disky než tentopočítač.
moc se o kolegy v práci nestarám, jsou dospělí, vím že jim to dělá taky, ale neumí se ozvat co je u nich jinak.

1) jestli nepoužíváš záložky v tc, pak může být řešením salám, ten se chová korektně.
2) nebo nikdy nepoužívat tentopočítač, všechy operace a mapování disků dělat jen pod tc. tam ale pokračuje problém s otevíracími dialogy dalších aplikací.

Nebo nemusi sitovy disk pouzivat vubec.

Jestli sitove disky fungujou korektne nebo ne rict nedokazu, protoze v praci mi Total Commander nekoupi, tak pouzivam open-source Double Commander, kde jsem na problem nenarazil.

Doma zase nepouzivam sitovy disk, ale slozky z jineho PC mam proste hozene do oblibenych a kliknu jen na hvezdicku (oblibene), vyberu polozku a je to.