Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání a zapínání PC

Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit. PC se samovolně vyplo u hraní hry. Naběhnout se mu už nepodaří. Nenajede ani bios, nez stačí najet dojde opět k vypnutí a takhle pořád dokola. Nenapadá někoho jakým směrem se vydat?

Já jsem o půjčení RAMek a dalších komponentů nepsal, ty se dají třeba otestovat. Tvoje problémy vypadají na vadný zdroj, pokud si ho nemáš kde půjčit a nechceš nový kupovat, tak to odnes do servisu ať ti to opraví. Prostě mít funkční zdroj je základ, bez kterého se jen těžko hneš dále.

Zdroj je nejvíce pravděpodobný, bez něj se dál neposuneš. Procesor, pokud tam někdo nedal kotel teplovodivé pasty, která by mohla zatéct do patice je nepravděpodobný. Ano, i takové případy jsou, ale moc ne...
Začni zdrojem a uvidíš. Co se týče RAM, můžeš nechat jen jeden modul a prostřídat je a zkoušet po jednom v nejbližším slotu k procesoru. Taky resetni BIOS.

Nevím jak udelat test teplot, kdyz PC nenabehne. A zrovna teplotou si myslim, ze to fakt nebude při vodnim chlazeni. Navic kdyby to bylo teplotou, tak bych PC po treba hodine normalne zapnul.

I7, gtx 980, 32gb ram, Z170x deska, RM 750 corsair zdroj

líný mail, holé neštěstí. 5 let starý zdroj 500W může pro otestování stačit, je ti fuk co používají dnes.
nebo si najdi kontakt na místního garážníka, jestli nemá skladem zbylý zdroj z repasovaného pc.
nebo googli bazary, třeba bude něco za rozumný peníz: zajímá tě zátěž +12V větve.
já mám něco takového skladem, i když herní pc nestavím, prostě zbylo z různých výměn. neznáš někoho takového z okolí?

Uprimne neznam nikoho, kdo se doma obklopuje starymi pc komponenty. Samozrejme ze muzu koupit nejaky stary zdroj a vyzkouset to, budu v tom za 500 a kdyz to potize nevyresi, tak koupim starou grafiku nebo stary procesor? Ve finale v tom budu za 4000 a to to muzu odnest do servisu at s zjisti co tomu je. Ja myslel, ze se treba s tim nekdo setkal. Protoze podle me to muze byt zdroj, vadne tlacitko, procesor nebo nekde zkrat v kabelazi popripade na zakladni desce. Zbytek jsem vyloucil

Ono to nekdy nepipne ani jednou a nekdy pipne jednou.

Kdyz pipne jednou, tak co jsem nasel je to signal ze vse probehlo uspesne.

Kdyby nebyl ty omezeni co jsou, tak uz mam zdroj davno, ale takhle? Objednal bych jej z alzy a popripade hned vratil. Takhle nez prijde domu jsou to dva dny, pak jej vratim, treba to nebude zdrojem, tak zase neco jineho a budu po tom patrat 14 dni.

:-D já to věděl, že to neni zdroj

Víš co si myslim že to je, vařim z vody, to tvoje vodní chlazení nebo GPU

------------------------------
Odpoj disk, aby vůbec nenajel do Windows - to ted neni důležitý.

1 - odpoj F-panel na desce, zapni PC třeba šroubovákem

2 - zkus bez GPU + odpoj externí napájení 2x8 pin ---- jestli se PC bude chovat stejně (zapne vypne)

3 - odpoj vodníka - napájení ----------------- jestli se PC bude chovat stejně (zapne vypne)

Kdyz bude odpaleny procesor, tak bych o tom uvazoval. Jinak je to vetsi investice nez deska pro tu i7. Porad ta i7 je procesor za desitku a kdyz bude ok, tak ji nebudu vyhazovat. Je na prd ze to nezjistim hned, ale musim nejprve poridit desku a vyzkouset to