Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dobrý program na čištění PC

Zdravím, delší dobu mě tíží myšlenka zdali stáhnout nějaký FREE Cleaner na PC. Jde mi o to, že většinou na takovýchto softwarech je spíše hloupá reklama na jejich lepší funkce které již stojí nějaké peníze. Nejde mi o to, že bych nebyl ochotný to zaplatit, spíše mě zajímá jestli je vůbec nějaký obstojný FREE Cleaner která za něco stojí.
Díky ! :)

Pre W10 je tu slušne vymakaný rusák z radov decrapifier, zbaví desinu o.i. telemetrie, appraiser, ceip:

https://github.com/farag2/Windows-10-Sophia-Script

Len ti tento rusák zmení pozadie na tmavé, rozhodí ikony v spodnej lište a v Ovládacom panely zmení dpi ikon, náprava je ľavou zadnou pre mierne skúseného laika.

Potom hľadaj na nete slušný rejting spokojných klientov pre debordelizáciu debload z radov bloatware desiny:
https://github.com/W4RH4WK/Debloat-Windows-10

Ak si ľavý, sú na Gitgube zavesené hotové strojové kódy pre RAW, iba ich stačí okopčiť a vložiť na tvrdo do Powershell, ako Správca.

Musíš si ale vypnúť Defender, aby ti horlivý Defender skrippt nezhodil v polovici jeho ťažkej, urputnej práci.

Tieto skripty dokážu okresať W10 cca o 10GiB, doplnia ako bonus Firewall a súbor Hosts.

----

Číňan pracujúci príkazmi pod Powershell: Dism++
nastavený v lište Options - Expert mode.

potom, po Dism++ , zostáva dožehliť OS nadstavbou cleanmgr+:
https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

---------------------------
Moja osobná výtka pre vývojárov MS, ktorí ponechávajú zašité Rollup dáta tučných balíkov po kumulatívnych záplatách desiny v zložke; "%windir%\servicing\LCU. Je ich možné smelo zmazať, napríklad v cmd.exe vyčistiť túto zložku:

takeown /f "C:\Windows\servicing\LCU" /a /r /d y
icacls "C:\Windows\servicing\LCU" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "C:\Windows\servicing\LCU" /s /q y

detto platí o binci v zložke System Volume Information pre toho, ak si niekto nerobí automatické zálohy, nepoužíva Bitlocker ani Indexáciu pre profilové súbory programových zložiek v oddiele C:\

takeown /f "C:\System Volume Information" /a /r /d y
icacls "c:\System Volume Information\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "c:\System Volume Information" /s /q

Desina sa dá aj po nainštalovaní z ISO vyladiť, okresať, zbaviť balastu o desiatky, stovky, tisíce ba o myriady GiB. Ideálne je pustiť vopred nTLite na inštalačné ISO.

Za ty roky co používám PC vyzkoušeno hodně takových programů,ale u jednoho jsem zůstal a používám už dlouho je Wise Disk Cleaner nedělá toho moc,ale stačí to.Jen po instalaci zakážu aktualizace v nastaveni to si občas preinstaluji sám a ve složce toho programu smažu update.exe to aby naotravoval s reklamama.