Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neodpovídající výkon pc ke komponentům

Zdravím... Mám celkem dobrou sestavu pc a mám takový problém s kolísavým výkonem. Nejsem nijak znalý v IT oboru ale s počítačem nějaké zkušenosti už mám. Počítač využívám převážně k hraní her a k občasnému streamování. Přijde mi, že se potýkám s takovým tím problémem..... čím víc do počítače dáš peněz, tím méně FPS máš. Nejlepší cestou jak mi poradit bude položit mi otázky na které bych mohl odpovědět... Nebráním se Discordu, Teamspeaku apod... Díky za odpovědi... David
CPU - Ryzen 2600
GPU - GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC WHITE 8G
RAM - HyperX 16 GB (3200 mhz)
DISC - Samsung 860 EVO 500GB
MB - GIGABYTE B450 AORUS PRO

mám takový problém s kolísavým výkonem

Jak se ten problém projevuje? Jestli chceš poradit, musíš být trochu konkrétní.

Přijde mi, že se potýkám s takovým tím problémem...

Nejde o tvůj dojem, výkon se dá změřit a porovnat čísla s benchmarky na netu.

Jedná se o to, že zapnu dejme tomu 2X Hunt Showdown během pěti minut a pokaždé mám v FPS tak obrovský rozdíl, že mi to hlava nebere. Sleduji ve správci úloh výkon a zatížení při zpuštěné hře a to je neměnné.

Jasný, dík za vysvětlení. 8-)
Ale je zajímavé, že na každém notebooku mám rezervovanou jinou část, od 185MB do 565MB, což bude asi dáno velikostí RAM (4GB vs 8GB). Ale u jednoho 8GB mám rezervováno 2GB, což už je docela dost, ale nevadí mi to nijak, takže to neřeším. :-p

No, já mám 2x4GB, ale jak psal už host, problém se týká tazatele, což já nejsem (tedy jsem, ale jen této lokální otázky ohledně rezervace RAM HW). :-p
Budu zvědav na ten test RAM, jestli se poškození potvrdí a nebo byl nějaký komponent tak nenažraně drzý, že si přivlastnil celý jeden modul. :-x
Hodně zajímavé téma.