Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crahse hry

Zdravim mam takovy problem dlohodobe hraju jednu hru na stejne sestave ... a hra zacala crashovat to by u tehle hry nebylo nijak neobvykle (jedna se o ARK survival Evolved) jenze se mi zacalo stavat ze hra se zacala behem hrani dost sekat byl tam dost vyrazny fps drop a zhorsovalo se to az to schodilo celou hru a zacal jsem dostavat hlasku "out of video memory trying to allocate a rendering resource." + Nejaky keci o tom at se ujistim ze mam sestavu co to utahne ...reinstaloval jsem system i hru ... a vse bylo chvili OK ale uz je to tu zas ... nasel jsem na internetu navod na nejake "vypnuti strankovani" jenze to funguje jen docasne a sem tam k nejakemu crashi dojde stejne ...jinak drivery mam aktualni a nic uz sem od te doby nemenil ani po SW ani po HW. Dle obrazku 2 je videt ze mi opravdu neco precerpa virtualni pamet je tam i videt ze mam spustenou hru , mozilu a discord ... mozna jeste neco ted nevim ktery presne screen sem pripojil ... diky za rady...

Tak především bys neměl omezovat virtuální paměť.
Dále dbát na to, kolik místa zbývá na disku, který se používá jako virtuální paměť.

Nikdy jsem nepochopil, proč někteří lidé virtuální paměť vypínají, když si ji dokáže dobře managovat systém sám.

na systemovem disku je 62,5GB volnyho btw ja nic omezovat nechtel chapu ze pak se neda vyuzit celkovy potencial zkousel jsem to jen jako docasne reseni ...prave ze pokud to necham jen na systemu jednoduse se to precerpa a konci to errorem ...a kdyz nastavim limit rucne tak stejnej efekt ...

Tak ono taky záleží, jaký máš harware a op. systém (32 vs 64bit)
62,5GB je v dnešní době docela na hraně, vezmeme-li v potaz, že na systémový
disk se stahují aktualizace + systém se neustále rozlézá.

Základem při spuštění náročné hry je zavírat ostatní náročnější aplikace.
Minimalizuje se tak riziko chyby pádu některé aplikace.

To je nakonec důvod, proč některé aplikace doporučují (slovně) při jejich instalaci a nebo
odinstalaci uzavřít ostatní aplikace.

jenže ve windowsím swapu nic neběží, to je jen odkladiště prostředí a nepoužívaného kódu z ram.
má běžný disk, ten je 100x pomalejší než ramka, to se nedá používat. je to jen zábrana před pádem aplikace, jinak k ničemu.
jenže od doby, co mrchosoft zavedl ve w10 kompresi ram a používá to i od 8gb výše, bych rozhodně netvrdil že dokáže něco managovat.

z první chybové hlášky bylo obsazení ram velkými aplikacemi 13gb, teoreticky se to mohlo do 16gb vejít.
dále mu slavná hra zabírala jen 5gb a stejně to spadlo, to není normální.
do toho má hlášky o videoram, že jsem si říkal, jestli nejede na integrovanou grafiku, ale u stoláku je samostatný výstup.
pravděpodobně je něco shnilého v instalaci.

vyroste nám tu generace zkrácená o 1 rok výuky přírodopisu, středověkého dějepisu, hudební výchovy, rozboru gramatiky a klikání v powerpointu, zato bude popaměti umět obnovení továrního nastavení windows.

PC je ciste reinstalovany a aktualizovany... malwarebytes sem taky pouzil i adwcleaner ale nic... a k tomu volnemu mistu ano chapu mam v planu upgrade kolem vanoc ... ale vzhledem k tomu ze tam mam jen system a par nejdulezitejsich aplikaci ktere potrebuju mit na ssd si myslim ze to jste jde uz tam nic nepribyde krom system aktualizaci ktere cas od casu promazavam po nainstalovani ... na bordel a jiny programy co nepotrebujou ssd mam neco kolem 5TB uloziste ... spis me zarazi ze po reinstalu nebo pred tim nez se to zacalo projevovat to dicky jede ok ... ted po reinstalu to teda bylo rychlejsi ten nastup ale pred tim jsem hral cca rok na stejne sestave...a bez problemu ...(system mam samozrejme x64) HW mam i7 5820K 16gb ram ddr4 a RTX 2070 super

hraju na CZ serveru kde hraje 30-40 lidi a resi se tam kazdy uprdnuti ale nikdo zatim nic podobneho neregistroval ..jinak samozrejme sem googlil ale nasel semjen prispevky z roku cca 2015 ostatni vysledky byl pro jine hry se stejnym chybovym hlasenim bylo to myslim pubg a fortnite podle nastaveni prio pubg sem se prave dostal k tomu prenastaveni strankovani...

hdd / ssd?
u hdd byla kontrola souborového systému, případně i s povrchem disku?
jak velký je ten swap, že tupé hře nestačí?
memtest bych hodinu nechal běžet jen pro klid duše, ať je jistota. všechny ty největší procesy si braly ramku po 4k blocích, to by mohlo znamenat, že až do crashe fungoval systém normálně.
jaké je vytížení cpu a ram během hry? viz třeba správce úloh.
instalace všech ovladačů je nahodilá vlastní? jestli dokonce nebylo spoléháno jen na automatiku od ms?

hra je na HHD(7200) ktery jsem otestoval a je v podtstate zanovni ... ve spravci zarizeni je pri hre cpu vytizen max do 30% a ram tak do 45% instalace driveru probehla rucne a vse jsem nastahoval ze stranek vyrobcu ...system se jinak chova normalne stabilne ...mem test sem zatim nespoustel ....

16Gb vidi i bios i system... dneska sem celou hru preinstaloval smazal rucne slozky co zustaly po zapnuti hry v default nastaveni pro low end PC hra spadla uz v menu s hlaskou Out of video memory po popetovnem spusteni bezela vcelku normalne az na ubytek fps pak zase pad ale uz jina hlaska neco o virtualni pameti ze je preplnena ... uz fakt nevim zitra asi zkusim reinstal win jestli sem nekde tam neudelal chybu ...

tak dnes po znova po ciste instalaci zatim vse ok uvidime jestli se to casem zas nejak projevi ... takze problem asi nekde mezi zidli a stolem XD nebo mozna ten windows build ted mam aktualne jiny nez kdyz sem mel potize nebo mozna nejaka ms aktualizace tezko rict ...vsem moc dekuji za pomoc , pokud by se to jeste nejak projevovalo dal obratim se tu zase na vas :)