Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovný 6 TB HDD

Zdravím,

zháňam HDD čisto na ukladanie súborov generovanyćh programom na 3D simuláciu vody. Ide o zápis zhruba 500-700 MB za minútu a ide mi o to, aby bol disk súbory s podobnou veľkosťou schopný čo najrýchlejšie čítať. Rozhodujem sa medzi WD Gold 6TB a WD Red ale v hre je aj o dosť lacnejší základný Seagate s 5400rpm. Narazil som na problematiku CMR vs SBR technológie. Mal by som brať na to nejaký ohľad na moje využitie, prípadne aký disk by ste doporučili? Mám si dať napríklad pozor na veľkosť pamäte casche? Disk nebude zapojený do raidu a menšia hlučnosť disku je vždy výhodou.

Ďakujem.

Rozhodujem sa medzi WD Gold 6TB a WD Red ale v hre je aj o dosť lacnejší základný Seagate s 5400rpm.

5400 otáčkové jsou o 23procent pomalejší. To si holt musíš vybrat co chceš.

Narazil som na problematiku CMR vs SBR technológie. Mal by som brať na to nejaký ohľad na moje využitie, prípadne aký disk by ste doporučili?

Asi myslíš SMR, To nechceš.
Doporučil bych řadu WD Gold. Rychlá ale rozhodně ne tichá, seek je hlasitý. Já si k němu teda sehnal ztišovač/chladič, občas se něco objeví v bazaru. https://www.czc.cz/silentmaxx-hdd-silencer_2/27584/produkt
Vůbec máš dost protichůdné požadavky...

Mám si dať napríklad pozor na veľkosť pamäte casche?

tady se stejně bavíme o 128/256 a tam asi rozdíl nebude velký.