Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký z těchto procesorů je do danné sestavy nejlepší?

Tak jsem tu zase já o pár dní později. (viz: https://pc.poradna.net/questions/3034216-co-v-sestave-upgradovat-jako-prvni)
Ve zkratce chci upgradovat PC, nejslabší je tam procesor, tak hledám který. Tak jsem přemýšlel a vyšly mi asi tyto 3: i5-6500, i5-7500, i5-7600k
Dlouho jsem se o komponenty nezajímal, a nikdy jsem v tom nebyl znalec, tak se ptám, který je podle vás nejvýhodnější? Chci si tam zahrát hry, ale aby nebyl zbytečně moc výkonný k současné sestavě. Taky nevím co cena, jestli se vůbec dané procesory za tuto cenu ještě vyplatí. Vím, že sestava už není nejnovější.

SESTAVA:
Case SilentiumPC MidT Gladius M20, USB 3.0, bez zdroje, černá
CPU Intel Pentium G4560 (3,5 GHz, 3MB, LGA 1151) BOX, KabyLake
HDD WD Blue WD10EZEX, 3,5" SATAIII, 64MB - 1TB
Zdroj SEASONIC S12II-430 - 430W (80Plus Bronze)
RAM CRUCIAL 2x4GB DDR4 2400MHz, CL16, Ballistix Sport LT
MB MSI B250 PC MATE / LGA1151 / Kaby Lake, ATX
VGA nV ASUS PH-GTX1050TI-4G

Ideálne i7 7700K. Nasleduje i7 6700K a i5 7600K. Proste treba pozerať na takt jadra(čím väčší tým to má skôr nejaký význam upgradovať). Tá i7 7700K je ale ťažko zohnať a je aj na bazáre predražená, ale ten CPU by v pohode potiahol aj nejakú RTX 2060S/2070 grafiku. Samozrejme asi by pri výmene grafiky bolo treba meniť aj zdroj za silnejší, aj keď by to s odretými ušami mal dať aj ten, čo tam máš teraz.

Nemyslim(ale moze samozrejme s inym zdrojom), ale ked uz upgrade, tak take, co ma najvyssi mozny vykon na jedno jadro. Hry to maju rady. Ano viem prisli nove konzoly s vela jadrami, takze casom bude asi treba skor viac jadier, ale momentalne je treba v prvom rade pozerat na vykon na jedno jadro, co maju mnou odporucne CPU najvacsie, ktore sa tam daju pichnut. Iny upgrade nema zmysel, podla mna.

cpu: co seženeš v bazaru: i5-6500, 6600. na "k" procesory zapomeň, základní deska je starý krám a nový procesor už nebude nejužším hrdlem té sestavy.

pomalý hdd si nech jako druhý odkládací na data, kup si normální ssd za 1.000 a na to nainstaluj nový systém a aplikace znovu.

a až došetříš, vyměň i grafiku. upgrade na bazarovou 1060 se moc nevyplatí, chtělo by to 1660s.