Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na "nesmazatelný" soubor

Existuje nějaký trik, jak vyrobím co možná nejvíce "nesmazatelný" soubor? Nemyslím nastavení atributu read-only, to se snadno obejde. Nějaký odolnější způsob. Na Google jsem našel plno návodů, jak takový soubor zlikvidovat, ale nikoliv, jak jej cíleně stvořit.

Zrejeme myslíš tabuľku NTFS pre Windows.

https://itigic.com/create-a-folder-that-cannot-be-deleted-in-windows/

kadejaké zmeny prístupových práv sú detto detská hračka pre toho, kto chce takto ošetrený súbor alebo zložku zmazať pod RAM pri uspadom OS na disku (WinPE, live distro Linux apod.) ak sa ti dostane k mašine.

Prelúskaj pozorne tento link:
https://en.wikipedia.org/wiki/NTFS

Vo W10 sú niektoré súbory pod tabuľkou NTFS, ktoré má MS tak fest a "záhadne" ošetrené, že sa nedajú zmazať ani pod distrom Linuxu, nabútovaním PC do RAM. Pritom nie je nastavený v desine fastboot, secureboot, gpt/uefi v Biose. Tieto nezničiteľné systémové súbory W10 nie sú moutnuté.

Tiež som sa pri desine nad týmto pozastavil, ako je to možné, že si neporadí Linux. Bežne používam bútovaciu flešku, Dr.Web live ISO na jadre Linuxu, lebo má v sebe dvjpanelový prehliadač Midnight Commander (detto disponuje s MC aj bútovačka ISO Eset live Sysrescue).

Musel by si sa obrátiť s týmto tajomstvom výroby "nezničiteľných" súborov alebo zložiek priamo na MS do Redmondu. (Samozrejme nepočítam s formátom disku/oddielu alebo zmazaním nultého sektora aktívneho, primárneho oddielu, ale ide výhradne o zmazanie konkrétneho súboru).

Předpokládal jsem samozřejmě z nasátého Linuxu, kdy Widle jsou ve stavu "nezavedeno. nespuštěno".

Teď jsem zrovna něco zkoušel v Linuxu. Doufal jsem, že to poznám jiný běžící program tak, že otevřu v programu A soubor pro zápis a z programu B ho budu mazat, když se to nepovede, program A jede. Prdlajs. V klidu mi to smazalo soubor, i když byl otevřen v jiném programu pro zápis. :-)