Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podvod?

Ahoj.
Notebook jsem kupoval s tím, že displej má 120hz. Později jsem zjistil, že má jen 60hz. Sice mi na tom tolik nezáleží, protože do té doby, než jsem to našel, bych to třeba vůbec nepoznal, ale i tak.. Když se někdo ptá na obnovovací frekvenci a oni napíšou úplně jiné čísílko.. Je možné si stěžovat?

Řešení:

Nový dizajn NanoEdge má ešte tenší bočný rám so 7,4 mm pre extrémne ponorenie a oveľa kompaktnejšie telo. ASUS X571 je vybavený panelom IPS úrovne s veľmi rýchlou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz pre super plynulé hranie s minimálnym rozmazaním pohybu. 100% sRGB farebný gamut a široké pozorovacie uhly zabezpečujú živé a konzistentné farby, aj keď ich sledujete z extrémnych polôh.

Priamo zo stranky Asusu.

Přemýšlel si co to dokazuje?
Opravdu si tak naivní, že důvěřuješ odpovědem "zelených guru"?
Podíval ses třeba na paneloook, jméno displeje? (jistě sis už pomocí programu hwinfo32 - Displays zjistil model, výrobce displeje)
Windows screenshot zobrazuje aktuální nastavení

PS:umí vůbec UHD630 120Hz?

Nový dizajn NanoEdge má ešte tenší bočný rám so 7,4 mm pre extrémne ponorenie a oveľa kompaktnejšie telo. ASUS X571 je vybavený panelom IPS úrovne s veľmi rýchlou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz pre super plynulé hranie s minimálnym rozmazaním pohybu. 100% sRGB farebný gamut a široké pozorovacie uhly zabezpečujú živé a konzistentné farby, aj keď ich sledujete z extrémnych polôh.

Priamo zo stranky Asusu.

Notebook je připojený k síti?
Jde o nějakou 3D aplikaci (hru), která vyžaduje vyšší frekvenci?

Pokud jede notebook na baterie, má frekvenci omezenou kvůli spotřebě.
Pokud používáš standardní aplikace (Word, prohlížeč), pak nemá notebook žádný důvod, aby jel s obnovovací frekvencí 120Hz. Ta frekvence je proměnlivá.

Navíc, ty se díváš na displej v režimu, který využívá úsporný IntelHD a přitom bys tam měl mít i NVidia.

V alze se člověk na poradně dozví jen ty nejlepší věci. Bohužel i odpovědi označené "alza expert" jsou často úplně vedle, trochu větší jistota je, pokud odpovídá odborník dané značky, ten většinou své výrobky zná.
Rozdíl 60Hz a 120Hz je pro naprostou většinu aplikací nepodstatný a pro ten zbytek je ten rozdíl daný vzorkováním (počítá se 60 namísto 120 statických obrázků, pokud by se použil jiný algoritmus, který by vystihovat celý interval (1/60 nebo 1/120 sekundy) a ne nekonečně krátkou dobu, nebude rozdíl žádný, ale takový výpočetní výkon asi ještě k dispozici neni) a ne tím, že by lidské oko dokázalo něco takového vnímat (na to stačí 25 Hz).