Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Potisk" CD

Dobrý den, dnes mám takovou neobvyklou otázku. Vypálil jsem si úspěšně CD s písničkami a chci ho navenek upravit tak, aby vypadalo profesionálně. V plastovém obalu jsem papír s nápisem CD-R a podobnými věcmi nahradil vlastním papírem se seznamem skladeb (je jich asi 22 - CD je plné, "volných" je pouze 34 vteřin). Ale CD samotné tak nevypadá. Je na něm z výroby nápis CD-R a další údaje, ale můj nápis lihovou fixou "Výběr songů 10/2020" už není tak profesionální. Když si koupím nové CD (originální, oficiální z výroby se skladbami) je na něm takový potisk. Je to nějaká fólie a překrývá celou plochu CD, kromě prostředka na uchycení do přehrávače a pořádně drží. Teď tedy otázka: můžu si jako amatér nějak vyrobit takový potisk CD, že třeba v PC to vydesignuji a pak nějak vytisknu nebo jak to má být? Objasníte mi prosím, co tam vlastně ta fólie dělá a jak drží a jak se vyrábí? Díky za odpovědi (jsem nadšenec do hudby a taky to chci mít hezky udělané - jako CD a obaly; kdyby někoho zajímalo proč to nemám na USB a není to jednodušší tak proto, že na CD mi to příjde lepší a hlavně si to pustím v autě, kde rádio USB nemá). Karel_com.

Materiálem jsou samolepící A4, obvykle se dvěma nebo třemi vyznačenými kruhy - nejdeš v kancelářských potřebách mezi etiketami atd.
Tisk připravíš v k tomu určených programech, to si snadno najdeš.
Tisknout můžeš na jakékoliv tiskárně.
Pro vycentrování samolepky při lepení na CD je praktické a fakticky nezbytné nechat si vysoustružit středový trn, jinak se netrefíš.

Pokud se použijí samolepky na CD, tak je vhodné použít přípravek na nalepování, který zajistí vycentrování samolepky při lepení. Přece jenom by nevycentrovaná samolepka mohla způsobit kmitání CD v mechanice. Přípravek je jednoduchý, kulatá plotna s vodícím středovým trnem, na který se navlékne samolepka a potom přitiskne CD. Snad se to ještě prodává, já jsem se už hodně dlouho nezajímal o CD/DVD, natož o vypalování.

Za sebe pouze. Se samolepkami zkušenosti nemám, LightScribe vynechej, pokud je to pro tebe, postačí bohatě a přednastavených motivů
si stáhneš oceán jen doplníš třeba text nebo fotky do prázdných polí. Pro mně lepší jsou bílé Printable CD-DVD,
k tiskárně tohle zvládající je vždy soft na obsluhu potisku, na netu najdeš jpg skoro na všechny obaly audio a video originálů.
V případě tvých výběrů audio je v softu k tiskárnám pamatováno i na blank potisk podle tvého přání.