Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - Lze stabilizovat Wi-Fi signál?

Dobrý den,

Ustavičně mám problém, že v nejvzdálenější místnosti od routeru, mi na mobilu ustavičně kolísá signál a nebo vypadne úplně. Vím, že optimalizační programu jsou často pouze placebo a software dokáže pouze to, co mu hardware umožní, ale lze to nějak zlepšit.

Nejvíc mně vadí fakt, že když se připojím, dojdu ke zdi a wi-fi stále funguje, i když ne závratnou rychlostí. Avšak, když wi-fi vypnu a následně zapnu, tak už se to nepřipojí.

Prosím o radu.

Děkuji

Magie je v tom, že velmi záleží na umístění routeru a není to moc intuitivní. Osvědčilo se mi tak do 1,4m, nikoliv vysoko, a spíš do místnosti. Je to panelák anebo cihla, dřevostavba? Druhá věc je, jak moc je pásmo zarušené ostatními uživateli. Na to je třeba se podívat pomocí InSSideru, nebo podobného analyzátoru.

můžeš zkusit přeladit na méně zarušený kanál, ale to pomůže málo a jen dočasně, než zas některý soused něco změní na své rušící wifi.
nejde o počet metrů, ale spíš počet zdí k routeru. a když jde signál přes ně šikmo, je to na pytel.

vyhrabej někde ze skříně/od známých nepoužívaný router, raději enkový než starý 11g.
natáhni kabel až do svého brlohu a tam připoj své druhé ap.

Problém je, že provider nám při instalaci dal router pouze s jednou anténou a ta navíc byla docela slabá. I když jsem koupil silnější anténu, tak to moc nepomohlo, jelikož mám pc v podstatě nejdál od routeru. Tak jsem si koupil PowerLine Adapter a pomohlo to. Jenže teď se bavím ryze o mobilu. A tam bohužel není tak silní přijímač wi-fi jak u laptotu. Jediné řešení je zažádat providera o koupi nového routeru, ale problém není tak závažný, abych to dělal. Jen mně šlo o to kolísání signálu.

špatně pokrytý byt, 2-anténový router s tím moc nenadělá.
psal jsem, že máš v bytě zapojit druhé zařízení jako vysílač wifi. mimochodem i některé powerline se vyrábí s wifi anténkou, chtělo na to myslet, když je byt rozlehlejší / komplikovanější.
takže z toho powerline vytáhnout kabel ne do pc, ale do 2.routeru, který bude v režimu ap.
(stejná síť, jiná ip, vypnuté dhcp, posunutý kanál wifi kvůli rušení)