Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - Lze stabilizovat Wi-Fi signál?

Dobrý den,

Ustavičně mám problém, že v nejvzdálenější místnosti od routeru, mi na mobilu ustavičně kolísá signál a nebo vypadne úplně. Vím, že optimalizační programu jsou často pouze placebo a software dokáže pouze to, co mu hardware umožní, ale lze to nějak zlepšit.

Nejvíc mně vadí fakt, že když se připojím, dojdu ke zdi a wi-fi stále funguje, i když ne závratnou rychlostí. Avšak, když wi-fi vypnu a následně zapnu, tak už se to nepřipojí.

Prosím o radu.

Děkuji

můžeš zkusit přeladit na méně zarušený kanál, ale to pomůže málo a jen dočasně, než zas některý soused něco změní na své rušící wifi.
nejde o počet metrů, ale spíš počet zdí k routeru. a když jde signál přes ně šikmo, je to na pytel.

vyhrabej někde ze skříně/od známých nepoužívaný router, raději enkový než starý 11g.
natáhni kabel až do svého brlohu a tam připoj své druhé ap.

Problém je, že provider nám při instalaci dal router pouze s jednou anténou a ta navíc byla docela slabá. I když jsem koupil silnější anténu, tak to moc nepomohlo, jelikož mám pc v podstatě nejdál od routeru. Tak jsem si koupil PowerLine Adapter a pomohlo to. Jenže teď se bavím ryze o mobilu. A tam bohužel není tak silní přijímač wi-fi jak u laptotu. Jediné řešení je zažádat providera o koupi nového routeru, ale problém není tak závažný, abych to dělal. Jen mně šlo o to kolísání signálu.

špatně pokrytý byt, 2-anténový router s tím moc nenadělá.
psal jsem, že máš v bytě zapojit druhé zařízení jako vysílač wifi. mimochodem i některé powerline se vyrábí s wifi anténkou, chtělo na to myslet, když je byt rozlehlejší / komplikovanější.
takže z toho powerline vytáhnout kabel ne do pc, ale do 2.routeru, který bude v režimu ap.
(stejná síť, jiná ip, vypnuté dhcp, posunutý kanál wifi kvůli rušení)