Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon zdroje

Dobrý den, chci se zeptat jestli zdroj počítače jede celou dobu na plný výkon, nebo jestli se přizpůsobuje vytížení grafické karty/procesoru/ostatním komponentům?
Díky.

To neni pravda, žádný problémy.

Mám svářečku Seasonic Fokus Gold 850W +12V (70A-840W), ted píšu odpověd na tohle téma a mám příkon PC 62W

Mám PC pořád na wattmetru, abych kontroloval spotřebu při taktování Vegy56

To znamená že můj zdroj dokáže dát max +12V (70A-840W)

Zdroj není motor aby jel na plný výkon.
Zdroj dodává výkon co si zrovna pc vezme a odebirá ze sítě to co dodá plus to co sám spotřebuje. Typicky ucinnost u těch lepších cca 0.85.
Ale u nižších vytizeni {třeba 10 procent} muze byt o dost nižší, proto by se to s výkonem zdroje nemělo moc přehánět. {nebo koupit radu platinum}