Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava - 20 až 24tis.

Zdravím, chtěl bych poprosit o navržení sestavy ( jen PC bez periferii, monitoru a OS).
Cena 20 až 24tis.
použití: internet, filmy, úprava fotek, lehčí střih videa, občasné hraní.
Pročítal jsem to tu ale mám z toho zamotanou hlavu.
Nějaké doporučení co nejlepší cena/výkon?

Moc děkuji

Tahle je technologicky lepší, novější čipset. Výhody tedy spíš pro nadšence (pcie 4x, plná podpora 2x nvme z toho 1x pcie4) nebo pokud bys zvažoval pc rozšiřovat.

https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-b550-plus-amd-b550/289971/produkt?gclid=EAIaIQobChMI6--WmMzp7AIVUOh3Ch3huQzMEAAYAiAAEgJuxvD_BwE

Je ale fakt, že sis vybral desku základního procedení, řada TUF případně ROG STRIX má mít lepší osazení (výdrž). Pokud bys posléze kupoval 12ti/16 jádro mohlo by to mít vliv.

S objednáním bych počkal na zítřek, kdy uvedou nové cpu řady 5000. Ale pokud bude 5600 dostupný bude asi(odhad) o 2k dražší. A pojede zatím jen v té dražší desce. Nicméně výkon je +20procent cca (uvidíme recenze)