Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potiz s Biosem?!

Deska ASUS TUF B-450 PRO GAMING
RYZEN 7 2700X
pameti Patriot Viper 4x8Gb 3200 MHz CL16
vse je nove,Windows 10 posledni update
zdroj Corsair 750W
problem je ze,pameti bezi jen 2133MHz,po zapnuti DOCP rezimu v Bios(nejnovejsi),kdy by pameti mely jet svych 3200MHz,se stane system nestabilni,a behem nekolika minut(cca 1-20) konci Windows modrou smrti,skusil jsem pridat voltaz a nic.Bios v poskedni verzi by mel umet 4200MHz.Prosim o pomoc,mozne nastaveni v Biosu,eventuele dalsi. Dekuji

2X8GB se dá bez problémů dostat 3533-3600MHz.
4x8GB je problém, hodně záleží na desce, biosu, řadiči v CPU.
3200MHz neni tolik, když trefíš ProcODT/RttPark a doladíš CAD, tak by to mohlo jít.

RedMaxovi běhá 4x8GB 3200MHz, ale má Ryzen 3xxx, nevim jeho ProcODT/RttPark, chtěl sem po něm screen RYZEN MASTER a vysral se na mě.
ProcODT/RttPark 53/48 je při 2x8 3200, 4x8 3200 bych zkusil 53/60 nebo 53/80.
Nebo jestli deska nastavila správně, podvoltovat SOC a pohrát si s nastavením CAD
https://ctrlv.cz/mtOx