Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru

Dobrý den, momentálně mám
Gainward GeForce GTX 1050 Ti 4GB
Intel Core i3-8100
ASUS PRIME B360-PLUS - Intel B360
Crucial Ballistix Sport LT Red 8GB DDR4 2666 x2
hdd Crucial MX500+MX1000
Začal jsem zase hrát na pc, momentálně hell to lose a jede to na minimum, tuším rozlišení jsem dával 1440 x 900. Na FHD to mělo celkem FPS lítačku. Asi to brzdí ten procesor, zas tolik se mě do toho nechce investovat (čekám na ps5). Pomůže výměna procesoru? Monitor mám stejně jen FHD 60hz takže výš necílím ani na to abych to rozjel na max. Stačilo by (jestli je to vůbec možné na 50fps, medium. Hledal jsem a našel jsem jako cenově OK pro mě Intel Core i5-9600K. Cena tuším 5600kč na czc. Doporučujete tento, nebo postačí nějaká levnější i5? Sedět na desku by měl.
Díky za radu

Když sem to měl na fhd tak to bylo pěkný ale jak se clovek co něčeho zapojil tak to mělo tak max 20fps..když sem snížil detaily z fhd na těch 1440x900 tak to sice bylo horší grafika ale stabilní. Na těch 35 to mohlo pocitově jet. To je blby teda jestli to brzdí grafika (v min. Pozadavkach je tam psaná i5 tuším a 1050ti). Co stim? Nová grafika? Tu asi do 6solidní nesezenu hádám ( max asi 8k když bych tu dvojí mrchu za 2 někde prodal) na moji desku nvdii nějakou

Detaily jsou od začátku na minimum. Snižoval jsem jen rozlišení. Na netu píšou že minimum je
i3-4130 @ 3.3GHz / AMD FX-8350 @ 4.0GHz, GTX1050ti / R9 280 (or equivalent with minimum 2GB VRAM)
doporučené i5-7600 @ 3.5GHz or Ryzen 5 1600 @ 3.2GHz a Nvidia GTX 1070 or AMD RX Vega 56.
Tak nevim jestli koupit po dvou letech jinou grafiku nebo procesor. Vím, že když jsem to kupoval a dostal jsem radu opět zde tehdy, tak ten i3 byl takovej budget dost. A čekal jsem že grafika vydrží déle teda

Něco takového ? aspoň s minimem záruky.
V nejhorším to rychle střelíš (ale podle mě si ji necháš).

https://pc.bazos.cz/inzerat/127595013/sapphire-pulse-radeon-rx-570-4gb.php

https://pc.bazos.cz/inzerat/127295734/sapphire-pulse-rx580-4gb-zaruka-do-012021.php

Jinak v obchodě aktuálně ani fíka do 6ti tisíc sem nenašel nic rozumného.

prdel by byla kdybys tu 1050 střelil draž :-) Já ji kupoval za 2300 a prodával o měsíc později 2500 (měla rok záruku) ale ty 2kila sem dal slevu i když si neřekl. Ty ceny jsou šílené.

Děkuji moc za reakci. Nevadí mě koupit novou do 8k víc za to nedám. Raději bych teda nvidii. Zas tak se v tom nevyznám ale četl jsem že amd gpu trpí na špatné ovladače a na nvdii sem zvyklej. Nějaká rozumná 6-8GB gpu do 8k je? Kdybych měnil za konkurenci tak bych nemusel řešit zakladovku a procesor jiný? O hw jsem se zajímal rok 2006 cca, od té dobý jsem o tom ztratil pojem

Výsledek je takový, že hra se sama přepla na max detaily všeho s rozlišením menším které už nevím (menší než fhd) a jela teda dost lépe. Ted už budu potřebovat vyměnit jen procesor a bude to super.. Zlepšení to je určitě o dost za ty peníze