Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapnutí 5.1 zvuku pouze systémově. Jednostranná hluchota

Zdravím,
mám jednostrannou hluchotu. A chtěl jsem použít ASUS sonic Radar. (ukazuje směr zvuku odkud jde - hlavně pro hry)
Ovšem ten funguje pouze s 5.1 surroundem.
Jak nastavím systémově 5.1 zvuk když mám jen stereo sluchátka ? Dá se to nějak ?
Příjde mi totiž nesmyslné kupovat 5.1 sluchátka když je nevyužiji.

Děkuji za odpovědi.

Rozumím tomu tak, že zobrazuje směr zvuku na obrazovce opticky a se skutečným akustickým výstupem nemá nic společného - ten tam vůbec nemusí být. Zvuk ale asi musí být ve formátu 5.1 nebo 7.1, aby mělo smysl ukazovat směr. Stereozvuk by ukazovalo asi jen vlevo/vpravo.

Tak po mnoha pokusech a reinstalacích driverů jsem prostě a jednoduše měl nainstalovaný
Sonic suite
Sonic radar
aktuální verze.
Reinstaloval jsem realtek na jinou verzi než byla.

A potom jsem v nastavení ovladače realteku dal vyhledat možné dostupné aktualizace.
Stáhlo to verzi 6.0.1.8142
Datum ovladače 02.05.2017
Zprostředkovatel Realtek Semiconductor Corp.

A voala. Radar ukazuje 360°

Jdu vyzkoušet DayZ

Tak jsem nainstaloval a zjistil jsem že mi to ukazuje ve hře "pomyslný surround"
V Sonic Radar to udělá test 360° v pořádku.
Ovšem když potom hraju tak to ukazuje pomyslný surround spíše přední linii 180° malé výkyvy dolů na surround.
Když zapnu ve VLC surround test tak to ukáže pouze přední linii sterea....

Aby si nepotreboval 5.1 sluchádla, tak akýkoľvek zvukový program musí dodať do DAC na karte data, ktoré hovoria kde sa nachádza v priestore konkrétny zvuk a to ti tam chýba. Tieto dáta vytvára surround procesor (prostredníctvom Sonic) keď sa prepne karta na 5.1. Bez prepnutia na 5.1 nebeží surround procesor, resp. zvuk tento procesor obchádza. Neviem o tom, že by VLC vytváral surround data aby mohli byť poslané rovno do DAC.

Zdá se že v případě externí zvukové karty program uvnitř pc nedokáže promítnout zvuk který jde přes zvukovku... Asi nějak nedokáže ten zvuk poslat zpátky nebo já nevím.
cloud 2 hyperx (nebo ta zvukovka je jen emulátor aby dal pocit surround) Když připojím sluchátka s tou zvukovkou tak program ani nepípne a nezobrazuje zvuk.