Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stále dokola

Zdravím Vás, možno budete v obraze keď Vám popíšem situáciu. Od určitej doby mal môj PC problém s obrazom, počas nejakých priebehov preblikla na 3-4 sec obrazovka má čierno. Neskôr sa prestal PC úplne zapínať. Robilo to len niekedy. Po čase sa PC ale nezapinal vôbec a tak som pozapajal všetky kabliky znova na svoje miesto,myslel som že len nejaký kontakt. Vybral som 1 RAM a počítač 3 dní v pohode išiel, už som sa potešil, že som závadu odstránil. Dnes zapínam PC a rovnaký scenár ako predtým. Počítač zapnem, zopne sa ventilátor na procesore, zopne sa zdroj takto to funguje +- 10 sec, všetko sa vypne a restartuje. Dokola sa opakuje tento scenár. Počítač sa nezapne ani do takého štádia ako je BIOS, obrazovku, myšku, klávesnicu nič nezapne, len sa restartuje. Prosím Vás o pomoc pri diagnostike čo to môže byť, už som z toho zúfalý

to sice může, ale bude projevovat jinak než neustálým restartováním

je zajímavé, jak říkáš "no name" zdroj. Já mám Corsair RM750, což si myslím, že není úplně sračkový zdroj a stejně jste pořád hledali problém ve zdroji. Od kamaráda jsem dostal kontakt na jednoho člověka co dělá s HW, zavolal jsem mu a první co z něj vylezlo bylo "vyser se na zdroj, tohle dělá deska"

už je dávno vyměněná. Samotná výměna desky je to nejmenší, nejhorší je přijít na to, co se podělalo. Tak je to nejistější postup o tom nebudu polemizovat. Odstrojíš co se dá (ramky,gpu,disky) a spustíš pokud nejede, vyměníš zdroj, pokud dále nejede jdeš na desku a procesor. Říká se tomu metoda pokus omyl. Akorát ti to zabere týden, než přijdeš koze na zoubek. Navíc každý nemá doma plonkový zdroj pod postelí. Akorát si myslím, že týpek se na to ptal (stějně jako já), aby tenhle zjišťovací cirkus nemusel abolvovat. Jít díl po díle může každý a nepotřebuje se na to ptát na poradně.

něco jiného je, když někomu můžeš slovně / do telefonu upřesnit chování pc a podstatný rozdíl je číst jen to, co sem ty nebo jiný tazatel napíšete.
taky je běžné, že ti mohl zůstat doma starší zdroj, zatímco starší podobnou desku nebudeš mít doma nikdy.
samozřejmě pokud restart následuje až po nějaké době běhu desky, spíš je jiná příčina. vždy to záleží na tom, jak lamerský je ten popis závady a co je možné vyloučit.

Zjistuje se to tak, ze postupně vyndas/odpojis veci co nejsou potreba pro chod. Jak uz nejde nic odpojit tak se meni.
Pokud to teď vubec nejede zkus odpojit vsechny disky od napajeni a zkus zapnout.
Vyndej dalsi ramky nech jednu {nebo tam dej tu vyndanou}
Vytahni pridavne karty. Pokud ma procesor grafiku v sobe vyndej externi a zkus.
Dal vyloucis problem s tlacitky power a reset, odpojis kabliky a zapinas srubovakem.

Kdyz uz neni co vyndat aby se to rozjelo zacnes menit
Zdroj
Desku

Akože skúsim to teda poodpájať. Skúšal som to aj predtým, HDD som odpojil, externú grafiku som odpojil a stále sa nezapol.

Môže to byť zdroj, doska, procesor, kľudne aj niečo iné, no neviem ako sa to správa keď je niečo z toho pokazené.

řešil jsem to 14 dní zpátky úplně to samé. Je to deska netřeba pátrat nad zdrojem. Zdroj by se projevil trochu jinak co jsem měl tu čest. Teď otázka jestli deska vzala sebou i procesor

Dobré je tam zapojit pípák, jak mně zde někdo poradil. Ten ti diagnostikuje pípáním závadu určité komponenty podle druhu pípnutí a pokud se to tváří a pípne jako ok, tak je to deska.

Takže je to zdroj Maxpower. Môže byť 5 rokov starý. Vypol som všetky ramky, grafiku, prídavné veci ako predné usb, predné zvukové konektory, HDD a počítač zrazu šiel aj v biose. Zapojil som naspäť všetky HDD, grafiku a počítač šiel. Zapojil som ramky naspäť, preložil Pc a už znova nejde...

Tak v tom případě může být vadný cokoliv z toho, co připojuješ. Připojuj postupně, ať zjistíš.
Měl jsem v rukách počítač, kterej nenaběhnul, pokud měl připojený harddisk. Bez něj jel, s ním ne. Podivnější bylo, že ten disk tam předtím dva roky fungoval a s jiným diskem to taky jelo. A ten původní disk mám dnes já v počítači.
Takže vadný může být cokoliv.

Jo to se mi taky stávalo. HDD připojený za chodu - všechno OK. Pokud se ale počítač z nějakého důvodu restartoval, zůstal viset někde na začátku. Prostě ten řadič sice podporoval hot-swap, ale cold-swap mu nějak nešel. Přeházel jsem kšandy a bylo to OK.
Jo a kolega řešil zase že mu nenabíhal počítač, když tam měl USB myš. To se vyřešilo tím, že se v biosu zakázal boot z USB. Kolega se radoval a na druhý den přinesl notebook manželky, který dělá totéž, ale ten tam tu volbu neměl. Za to jsme našli jinou myš, ze které se nesnažil bootovat.

Nezbývá než postupovat krok za krokem, tak třeba jako první HDD se systémem, nic jiného na vyzkoušení neni potřeba, klávesnice a myš se připojí za chodu. A pak když to nějakou dobu půjde, tak přidávat další. Je dobré příliš nespěchat a je taky dobré, dělat si poznámky třeba na kus papíru, aby se zabránilo bloudění v kruhu.

Ještě k těm ramkám, stává se občas, že je v patici nebo na tom modulu nějaké smítko. Je dobré si na to posvítit a přesvědčit se, že jak RAM moduly tak patice jsou čisté, nezaprášené.