Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využítí grafické karty

Zdravím, chci se zeptat, jestli energetická spotřeba počítače úměrně stoupá s percentuálním využitím grafické karty? Měl jsem v nastavení grafické karty zapnutou kolonku "okamžitě přehrát" neboli klipování, bylo to nastavené na fullhd60, karta jela měsíce na 75%.

Wattmetr si rozhodně kupovat nebudu. Otázka zněla, jestli se s vyšším využitím grafické karty zvyšuje celková spotřeba počítače. To je ano/ne otázka. Nechápu, že třeba Vy, u kterého vím, že jste zde aktivní už roky nemůžete odpovědět na co se ptám bez rádoby vtipných připomínek.

Dobre ale v celkoven meritku molik rodina dava za energie rocne je to porad zanedbatelne cislo. Jdes dvakrat s klukama do hospody a jsi na stejny castce. Chapu ze je nekdo energo maniak a potrebu se neustale hnipat v kazde korune za energie, ale pak by musel byt i setrilek v jinych smerech. Nepochopim ze nekoho zere par set W a jen tak pro zabavu si koupi o petikolo drazsi ramky, ktere jeho pc stejne nevyuzije jestli mne rozumis a argumentuje tim, ze je to jen par stovek.

Já to hlavně nezkoumám pro sebe, ale pro svého tatíka. On do mě jede, že můj počítač žere 3000kč za měsíc, tak chci mít nějaký základ na který můžu postavit svoje protiargumentování. Pokud teda žere 300W při max zátěži, což ani náhodou není pořád, vemu to, že průměrná cena kWh v česku je 7kč, a že počítač jede 10h/denně, což nejede, vyjde asi 600kč, což je pětina toho, co on říká, i s tím, že jsem to ve všem přehnal. Záhada vyřešena.
A ne, nejsem maniak co mění žárovky za úsporné, a co přehnaně zhasíná, aby ušetřil 4kč za rok.

tak si tam dej měřič spotřeby na jednu konkrétní zásuvku, kde máš PC. To ti spočítá kolik ti to sežralo za měsíc kwh a vynásob to cenou s vyúčtování za kwh. Ještě před tím by jsi se s ním mohl vsadit, že pokud to je pod polovinu z toho co říká za měsíc, proplatí ti měřák, pokud nad polovinu (1500,-) budeš platit elektřinu půl roku. Fér nabídka pro kolenovrta otce (opravdu nemůžeš prohrát)