Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký HW pro wifi z datové simky v bytě 3+1

Ahoj, poraďte co pořídit. Mám datovou simku a chci aby se z toho rozváděl internet po celém bytě přes wi-fi signál. Mám několik počítačů a telefonů, robota a tiskárnu přes wifi, takže aby to zvládalo dostatek spojení zároveň? A aby signál wifi byl dostatečný ze středu bytu 80 m2 snad do všech jeho částí? Asi aby to už bylo 5G ready? Co pořídit? Děkuju všem za odpovědi.

Mám tu 100 GB za 300 myslím od PPF (O2?). Jaký model pro popsané využití? Nerad bych, aby to bylo slabé nebo nezvládalo mnoho spojení, tak prosím o nějaké tipy na kvalitní zařízení - a 5G, abych to pak nemusel později zase měnit, ať už to umí, ne? Jsem v Praze.

Často se takovýmu zařízení říká MiFi ("mobile wifi"), ale ne vždy; hledáš něco jako "přenosný LTE router" (pokud ho budeš občas používat na aku) nebo "LTE router". Ceny cca od 600 do 3000 Kč (orientačně).

Pokud je byt větší, asi tě bude zajímat pásmo 2.4 GHz (ovšem je silně zarušeno), většina těchto zařízení má i pásmo 5 GHz. Pokud vybereš zařízení, co má dvě (tři) antény, neprohloupíš.

Ale radši si to tady nech před koupí odsouhlasit.

protože sis všechno pověsil na wifi (bohužel i tiskárnu), můžeš teď výhodně router umístit doprostřed bytu a doufat.
střed nemusí být podle metrů, důležitý je počet zdí v cestě. a snad v tomto středu bude mít router lte signál.

domácí routery zvládnou obsluhovat jednotky wifi clientů, ten tvůj počet vidím jako maximum. kdejaký z těch krámů se zkouší vybavovat s routerem, jaká normy by se daly používat - to je dobré jim zatrhnout a nastavit na routeru co se dá napevno. pak uvidíš.

lte router ti hledat nebudu, sám žádný nepoužívám. vem co preferuješ, mělo by stačit se vyhnout totálním noname shitům.
a když nebude pro pokrytí stačit (v paneláku docela možné), počítat ještě s druhým ap vytaženým do místa bez signálu.
extrémem je přemostění zdí přes powerline, ale nejdřív bych to zkusil po dobrém.