Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké disky do NASu?

Začínám pokukovat po nějakém NASu, celkem se mi zalíbil QNAP TS-230, který vypadá, že poskytuje slušný výkon za dobrou cenu https://www.qnap.com/cs-cz/product/ts-230, ale dost tápu, jaké disky do něj pořídit. Nechci to moc hrotit, ale 2x 3-5 TB v RAIDu 1 mi přijde jako rozumný kompromis ceny, bezpečnosti a vhodné velikosti, takže se dívám na disky 4 TB, ale u každé značky jsou nějaké problematické zkušenosti. Co doporučují zdejší znalci? Proč se k danému účelu více nepoužívají Toshiby, které jsou cenově výhodnější a zkušenosti s nimi jsou rovněž dobré: https://pevne-disky.heureka.cz/srovnani-produktu--toshiba-x300-4tb-3_5-hdwe140uzsva_-_toshiba-p300-3tb-hdwd130ezsta_-_toshiba-p300-3tb-hdwd130uzsva_-_toshiba-p300-6tb-hdwd260uzsva_-_toshiba-6tb-3_5-sata-7200rpm-mg04aca600e_-_toshiba-n300-4tb-3_5-sataiii-hdwq140uzsva_-_toshiba-p300-4tb-hdwd240uzsva/?fromclipboard ?

toshiba dlouhodobě dělala disky 2.5". výrobu 3.5" od někoho koupila, kdo už to nedával, podle toho taky ty lowcosty vypadají.
měl jsem jich jen pár a přesto mi z nich jeden odešel, což opačně dává dost vysokou nespolehlivost. jasně že je to malý vzorek, ale už je nechcu.

nižší otáčky / hluk třeba doporučovaný iron wolf.
taky je možnost strčit nasku někam, kde dosáhne síťový kabel, ale nebudeš ji muset poslouchat.