Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dell 5290 2-in-1 se s dockem Dell WD-15 dost hřeje

Mám Dell 5290 2-in-1 a schválně jsem si k němu koupil dock Dell WD-15, abych je doma mohl jenom propojit a pracovat na velkém monitoru a s normální klávesnici i myší, přičemž bych se nemusel starat o napájení a dobíjení NB. Zjistil jsem ale, že se NB přitom mnohem více hřeje, hlavně v levém vrchním rohu, a dokonce jednou se přitom hodně zpomalil a sekal, takže jsme měl problém jej vůbec vypnout, ať vystydne. Po odpojení od docku teplota vždy rychle a razantně klesne.

Přikládám to tomu, že 120W zdroj do něj zbytečně pere elektřinu, i když je plně nabitý a tím se možná akumulátor zbytečně přebíjí a zahřívá, ale možná se mýlím, je to spíše kvůli tomu, že komunikace s dockem a posílání obrazových dat do externího monitoru je pro něj mnohem větší zátěž, než autonomní fungování. Předpokládám, že dock bez napájení fungovat nebude, takže nebudu moci vypnout zdroj a tím eliminovat nabíjení v případě nabitého NB.

Nesetkal se s tím někdo a nevím, jak to eliminovat? :-/

Řešení:

Takže odinstalovat a znovu naistalovat veškerá zvuková zařízení pomohlo jenom na chvíli, a pak se NB zase začal náhodně přehřívat. Náhodou jsem zaregistroval, že se přitom vždy nejdříve spustí Waves MaxxAudio Service Application, tak jsem si jej vyhledal v aplikacích "Po spuštění" a zakázal jeho automatické spuštění. Na chvilku se zdálo, že věc vyřešena, ale nebyla a NB se zase po připojení k docku náhodně přehříval.

To už jsem ale věděl, kam jít a v sekci "Po spuštění" jsem plánoval postupně vypínat veškeré audio a Realtek programy. Nejdříve jsem zkusil Správce zvuku Realtek USB, jelikož se daný problém objevoval jenom při připojení docku přes USB a .... asi to fakt bylo ono, jelikož od té doby se již daný problém neobjevil. Kupodivu USB reproduktory připojené do docku přesto normálně fungují!

Pořád přetrvá problém s zvukem u Dell 5290 2-in-1 při použití s dockem DEL WD-15. Občas funguje hodiny bez problémů, pak se začne sekat, hřát a ve správci úloh je proces vytížen nějakým procesem, který se spojený se zvukem - Wave Maxx Audio Service Application, Windows Audio Device Graph Isolation, Správce zvuku Realtek USB, Správce zvuku Realtek HD, nebo nějaký Hostitel služby: Agent Activation Runtime XYZ, u které následně zjistím, že se týká také zvuku. Bez připojení k docku se tento problém nevyskytuje, po připojení je to náhodilé a v různou dobu. Občas pomůže zapnout NB bez docku a až po naběhnutí jej připojit k docku, občas dělá problém i tak.

Veškeré rozšířené funkce zvuku jsem zakázal, ovládače přeinstaloval, na chvilku byl klid, teď se to občas zase začíná vyskytovat. Nesetkal se s tím někdo a neví, jak to vyřešit?

PS: Podobný problém na https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-audio-device-graph-isolation-high-cpu/a20243d7-6285-47d2-9409-a14a328be3cb bez řešení ...

úvodem:
1) potřebuješ ovladač zvukovky (u zvukovek bývá více funkcí). drivery startují podobně jako služby, jen s vyšší prioritou a povinně. seznam driverů je ve správci zařízení u zvukovky.
s většími podrobnostmi bys to našel podle výrobce v ms autorus mezi "drivers" a "services". nebo v registrech. některé ze služeb mohou být zbytečné.

2) k ovládání nastavení (kolik kanálů, profily, spojení s konektory, chování spektra) bývá nějaké cool control centrum, které startuje typicky z pospuštění, s ikonou výrobce vpravo dole.

3) další jednoznačně parazitní procesy slouží ke zbytečné registraci u výrobce a v horším případě k vnucování placených služeb. process explorer je opět tvůj kamarád.

kam bys asi zařadil toto: "Agent Activation Runtime XYZ"? něco bude vědět i google, já si kvůli tomu della kupovat nebudu.

kolik co bere procesorového výkonu a paměti může ukazovat process explorer. neukazuje přímo ovladače, budou schované v "system". něco máš za nosiči služeb.
správce úloh je na to win-desítkově nepřehledný, jeho screeny moc nedoporučuju.

Takže co doporučuješ? A co je přehlednější a podrobnější než správce úloh?

Jinak to je spíše do budoucna, teď se zdá, že je to již v pořádku. Včera jsem natvrdo odinstaloval veškerá zvuková zařízení, takže zvuk přestal fungovat úplně. Pak jsem NB restartoval, systém nadával, že nevidí žádný zvukový výstup, dal jsem vyhledat a nainstalovat zvuková zařízení a byť nenašel nic a žádal připojit zvukové zařízení, tak zvuk se zprovoznil. Nyní jsou veškeré "izolátory", "waváky" a "soundáky" na 0% a celková zátěž procesoru je řádech několika procent.

Takže odinstalovat a znovu naistalovat veškerá zvuková zařízení pomohlo jenom na chvíli, a pak se NB zase začal náhodně přehřívat. Náhodou jsem zaregistroval, že se přitom vždy nejdříve spustí Waves MaxxAudio Service Application, tak jsem si jej vyhledal v aplikacích "Po spuštění" a zakázal jeho automatické spuštění. Na chvilku se zdálo, že věc vyřešena, ale nebyla a NB se zase po připojení k docku náhodně přehříval.

To už jsem ale věděl, kam jít a v sekci "Po spuštění" jsem plánoval postupně vypínat veškeré audio a Realtek programy. Nejdříve jsem zkusil Správce zvuku Realtek USB, jelikož se daný problém objevoval jenom při připojení docku přes USB a .... asi to fakt bylo ono, jelikož od té doby se již daný problém neobjevil. Kupodivu USB reproduktory připojené do docku přesto normálně fungují!