Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak možné rozlišit dva odkazy na stejnou stránku?

Dobrý den,

Na webu (ve WordPressu) mám dva odkazy směřující na jednu stránku.

Avšak, u jednoho odkazu jsem chtěl i přesunout na specifickou pozici. Použití #id na konec odkazu nelze. Požadovaný element sice má id, ale to se vždy náhodně generuje při načtení a šablona neumožňuje id přidat.

Tak jsem to vyřešil pomocí kódu

jQuery("div ul li").each(function(index){
  if (jQuery(this).text().substring(1,10) == "Běžný den") {
    jQuery(this).parent().parent().get(0).scrollIntoView();
  }
});

Tady je však problém, že oba odkazy se chovají stejně, což nechci.

Je, prosím Vás, možné kód upravit (nebo jiným způsobem), aby se při prvním odkazu použil kód výše a druhý fungoval jako klasický odkaz?

Děkuji

Ano, na konec url jsem dal ?scroll={0} a kód upravil na

var url = new URL(window.location.href);
var scroll = url.searchParams.get("scroll");
if (scroll != null) {
  jQuery("div ul li").each(function(index){
    if (jQuery(this).text().substring(1,10) == "Běžný den") {
      jQuery(this).parent().parent().get(0).scrollIntoView();
    }
  });
}

Děkuji