Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová sestava na edit videí

Zdravím, chtěl bych si koupit počítač na editaci videí, hlavně ve Full HD, ale mám i mobil/kameru, co zvládá 4K, tak to by nebylo taky na škodu, aby to PC zvládal tu a tam.

Rozpočet by byl 800-850 liber (žiji v UK), bez OS, bez klávesnice, bez myši a bez monitoru - ten bych kupoval separátně, ale návrhy na něj můžete klidně taky psát (v tom případě s monitorem se budget posouvá na až 980 liber).
Jelikož se v tomto nevyznám, rád bych si vyslechl vaše rady.

A co jsem zatím vyčetl apod, tak krom vašich návrhů bych rád slyšel názory na tuto sestavu, kterou jsem dal dohromady:

AMD Ryzen 3600
Nvidia 1660 Super, 6GB
Patriot Viper Steel 32GB (2x16GB) DDR4 3200
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS - AMD B550
Seagate BarraCuda 120, 2,5" - 250GB
Arctic Freezer 34
Seasonic CORE GC-500 - 500W
Kingston A2000, M.2 - 500GB
Evolveo Shaw 1 PC case, black
A dle rozpočtu 1-2TB HDD disk

A NEBO lepší procesor a horší grafika (co má větší vliv na render? Podle toho bych bud nakombinoval tuto sestavu a nebo nechal jednu či druhou, názory?)

AMD Ryzen 5 5600X
PALiT GeForce GTX 1650 Super GamingPro, 4GB GDDR6
Patriot Viper Steel 32GB (2x16GB) DDR4 3200
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS - AMD B550
Seagate BarraCuda 120, 2,5" - 250GB
Arctic Freezer 34
Seasonic CORE GC-500 - 500W
Kingston A2000, M.2 - 500GB
Evolveo Shaw 1 PC case, black
A dle rozpočtu 1-2TB HDD disk

Renderuji v Sony Vegas, Adobe Elements a Premiere Pro. OS, klávesnice a myš nemusí být. Jen dodám, že nejméně jsem věděl o základní desce, SSD a zdroji, takže pokud jsou lepší i co se týče výkonu na poměr cena/výkon, tak si nechám samozřejmě poradit.

Cokoli k daným sestavám, doporučení nebo nějakou kritiku co a kde změnit bych rád uvítal, a taktéž vaše návrhy, pokud jsou lepší apod, jelikož se extra v tom nevyznám. Děkuji moc.

Jo, takže i když bude horší grafika s méně GB VRAM - 1650 místo 1660 Super - ale s Ryzen 5600, tak teda lepší a bude to ok říkáš. Disk tam je SSD a HDD na data - jen toto, protože už doma mám 2TB disk, a místo na data budu v budoucnu rozšiřiovat, ted je hlavní tak nějak sestava :)

Záleží, co preferuješ - grafika se obvykle používá pro náhledy při střihu a výsledný render jede na procesoru. Nejlepší je mít oboje silné :-)

Nebo tedy něco teď ošidit a později dokoupit. Asi bych volil pro začátek silnější CPU. Pokud to chceš na pařbu, je lepší silnější GPU a na render si počkat delší dobu (pokud tě to neživí).

Ok, já jen poslal moje návrhy, pokud by sedlo R 5600 + 1660 Super v jednom buildu díky rozpočtu, tak to prásknu tam. Šlo mi o to, jestli to může být, případně co by lidi tady navrhli :)
Jinak já jsem to asi zapomněl napsat, ale hry nehraju vůbec, to mě netrápí.
A tvuj pohled na 'silnost' Nvidia 1650 4GB VS 1660 Super 6GB? :)

Asi to máš i na hraní her co?
Procesor můžeš klidně ponechat ten Ryzen, GPU bych ti pro transcode a tvé programy doporučil GPU nvidia s podporu CUDA a NVEnc encoder třeba RTX 2060.

PS : CPU a GPU jsou vhodné pro rozdílné výpočty, kdyby ti mělo CPU dělat výpočty poligonu tak se nedočkáš.
Kdyby jsi to nepotřeboval na hry, tak by to pro nějaké domácí rendovani šlo udělat podstatně levnější.

Jinak já jsem to asi zapomněl napsat, ale hry nehraju vůbec, to mě netrápí.

Ktery, ten 3600 nebo prásknout silnější 5600? Je tam takovej rozdíl ve vykonu, když jsou oba 6ti jádra? Frekvence jsou trošku nižší, ale cenově vyjde dobře ten 3600. Ale pokud se tu shodneme, že bude lepší 5600 kvuli XYZ i do budoucna, tak asi pujdu do něj.
RTX 2060 by se vešlo do rozpočtu jen při ojebání skříně a zdroje, a zřejmě i disků, co se velikosti týče, ne? :)))

Ano, přesně tak, nehraju hry, možná občas šachy, nebo nějaké rally, ale za poslední rok možná jednou, takže... :D
Klidně si nechám poradit o levnější verzi :)

Na strih videa bych volil osmijadro. 3700x/3800x by odvedlo lepší praci nez 3600. Ja treba ted koupil pouzite. Vykon by mel byt zhruba jako sestijadro 5600x.
Ceny v britanii ani jestli neco zbyva z rozpoctu nevim. Jasne 5800x je jeste lepsi volba u nas ale zhruba o 150 eur drazsi nez 3700x.

Jedno ssd 500 giga, druhe 250 a pak klasicky disk?
Kolikaji maji ty videa pred zpracovanim a kolik vysledny soubor? Kolik jich delas za tyden? Kvuli životností.

Deska ma dvakrat nvme. Koupit tero na zacatek?
Pak dalsi tb do nvme?

No jo, to já taky, ale cenově už jsme někde jinde. Jedině použité, jak říkáš, pokud by se našlo. Což já radši jistotu nové a se zárukou. No a ten Ryzen 5600x by nebyl lepší, než ty 37/3800X? KAždopádně cenově dražší o asi 1600-2500,- v přepočtu pro ty 3700x/3800x ve srovnání s 3600, to nevím, jak by se do rozpočtu vešlo. Případně tu Nvidia 1650 4GB místo té GeForce 1600 Super 6GB - právě tady mi jde o to, že prý GPU s 6GB VRAM je lepší na render 4K videí. Takže z tohoto pohledu nevím, někde jsem to na YT viděl a i vyčetl.
Takže říkáš, že ty 3x00 jsou vykonem jak Ryzen 5600x? Tak potom nebude lepší to, co se i ceny týče?

Kvalitní výsledný render se obvykle dělá přes CPU (pokud to nespěchá, spočítá se to i na slabším CPU, ale ve 4k už to může být mnohonásobek "reálného času"). Render na grafice se dělá jen kvůli rychlosti s určitou ztrátou kvality. A taky záleží, co umí konkrétní SW. Když je napnutý rozpočet, možná ještě počkej, až napíše někdo s konkrétními údaji o konkrétním SW.

Tak jsem se dostal do fáze, kdy zvažuji další věci. Tedy navrhovaný 3700X Ryzen procesor, ALE jakou grafiku k tomu. 8GB VRAM je lepší na 4k edit, to ta 6GB Nvidia 1660 Ti stačit třeba nebude? Cenově dostupné 8GB karty jsou starší, než nějaké od Nvidie po kterých koukám, ale s 6GB VRAM pouze. A nebo ušetřit a jít do té 1650GT ..?