Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová sestava na edit videí

Zdravím, chtěl bych si koupit počítač na editaci videí, hlavně ve Full HD, ale mám i mobil/kameru, co zvládá 4K, tak to by nebylo taky na škodu, aby to PC zvládal tu a tam.

Rozpočet by byl 800-850 liber (žiji v UK), bez OS, bez klávesnice, bez myši a bez monitoru - ten bych kupoval separátně, ale návrhy na něj můžete klidně taky psát (v tom případě s monitorem se budget posouvá na až 980 liber).
Jelikož se v tomto nevyznám, rád bych si vyslechl vaše rady.

A co jsem zatím vyčetl apod, tak krom vašich návrhů bych rád slyšel názory na tuto sestavu, kterou jsem dal dohromady:

AMD Ryzen 3600
Nvidia 1660 Super, 6GB
Patriot Viper Steel 32GB (2x16GB) DDR4 3200
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS - AMD B550
Seagate BarraCuda 120, 2,5" - 250GB
Arctic Freezer 34
Seasonic CORE GC-500 - 500W
Kingston A2000, M.2 - 500GB
Evolveo Shaw 1 PC case, black
A dle rozpočtu 1-2TB HDD disk

A NEBO lepší procesor a horší grafika (co má větší vliv na render? Podle toho bych bud nakombinoval tuto sestavu a nebo nechal jednu či druhou, názory?)

AMD Ryzen 5 5600X
PALiT GeForce GTX 1650 Super GamingPro, 4GB GDDR6
Patriot Viper Steel 32GB (2x16GB) DDR4 3200
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS - AMD B550
Seagate BarraCuda 120, 2,5" - 250GB
Arctic Freezer 34
Seasonic CORE GC-500 - 500W
Kingston A2000, M.2 - 500GB
Evolveo Shaw 1 PC case, black
A dle rozpočtu 1-2TB HDD disk

Renderuji v Sony Vegas, Adobe Elements a Premiere Pro. OS, klávesnice a myš nemusí být. Jen dodám, že nejméně jsem věděl o základní desce, SSD a zdroji, takže pokud jsou lepší i co se týče výkonu na poměr cena/výkon, tak si nechám samozřejmě poradit.

Cokoli k daným sestavám, doporučení nebo nějakou kritiku co a kde změnit bych rád uvítal, a taktéž vaše návrhy, pokud jsou lepší apod, jelikož se extra v tom nevyznám. Děkuji moc.

Tak jsem se dostal do fáze, kdy zvažuji další věci. Tedy navrhovaný 3700X Ryzen procesor, ALE jakou grafiku k tomu. 8GB VRAM je lepší na 4k edit, to ta 6GB Nvidia 1660 Ti stačit třeba nebude? Cenově dostupné 8GB karty jsou starší, než nějaké od Nvidie po kterých koukám, ale s 6GB VRAM pouze. A nebo ušetřit a jít do té 1650GT ..?