Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP ProBook 450 GO (System board 00A)

Zdravím,

nemá tu prosím náhodou zkušenost s podobným problémem?

[CAxDzyWoJrYUj5N5PnfG0Gp2s6E2.jpg]

Je to sice starší NTB, ale stále dostačující na nějakou práci co potřebuju dělat když jsem mimo domov. Aniž bych cokoli v NTB měnil, jednou se prostě nenabootoval a jsem tak nějak v koncích. Oficiální podpora mi moc nepomohla...

Ne, to je pak hodně dlouhou dobu černá obrazovka a pak se to defakto zas vrátí sem. Podpora se nejdřív tvářila, že pomůže, pak se zeptali, jestli jsem něco měnil. To jsem řekl že ne. Chtěli po mě CT číslo, jenže to jak jsem zjistil je také pryč a žádné tam nemám. Od té doby podpora radši mlčí... :(

bůhví co to je za krám, generaci "GO" probooky neznají. takže jestli je to nějaké 2-jádro, rovnou to vyhoď a ani nepátrej dál.
asi vadná základní deska, pozáruční oprava se spíš nevyplatí.
jde si pro zábavu klikat po ebay - v tom případě oddělat dolní víko a zkusit přečíst typ základní desky, jestli půjde zahlédnout. nebo i správný typ ntb, s vymyšleným označením bych to radši dál nezkoušel.

Co jsi s tím notebookem dělal přesně ?
Jestli nic, budeš muset notebook preflašovat nebo vymenit celý DIP-8 chip (reference je tuším DA0X63MB6H1), určitě jsi ses nepokoušel něco sám flashovat ?

PS: Mohlo by zabrat co postl FLEG ↑
Ale jestli i po přepsání (v případě že informace bude moc zapsat) se to po pár dnech či hodinách, minutách vrátí, budeš muset ten celý vadný (což jde vidět u abstence těch itemu v BIOS) chip s poškozeným firmware vymenit/nahradit. Jestli to HP celé spájel se základní deskou = "notebook do koše", nebo si sehnat někoho kdo má EEPROM (SOIC8) programátorské kleště jestli nemáte během corona co doma dělat.

Oficiální podpora mi moc nepomohla...

U produktu po záruce nejsou moc aktivní :)
Ale přesně ti naspali co ?

Se stejnou závadou jsem se setkal u HP 250 G4. Chybu může způsobovat vadná napájecí zásuvka (DC Jack):

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Boot-and-Lockup/HP-250-G4-Board-CT-number-missing-or-invalid/td-p/6530847

U mého notebooku byl ve zkratu kladný/plusový napájecí pól (+19V) a středový kolík (control pin / sense pin):

https://electronics.stackexchange.com/questions/327909/3-wires-on-a-bipolar-dc-plug-what-are-they-for

Zkusmo jsem odpojil vodič od středového kolíku (mezi zásuvkou a základní deskou notebooku) a notebook normálně fungoval. Takže jsem za necelých 200 Kč koupil novou zásuvku s kablíkem a hotovo.