Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP ProBook 450 GO (System board 00A)

Zdravím,

nemá tu prosím náhodou zkušenost s podobným problémem?

[CAxDzyWoJrYUj5N5PnfG0Gp2s6E2.jpg]

Je to sice starší NTB, ale stále dostačující na nějakou práci co potřebuju dělat když jsem mimo domov. Aniž bych cokoli v NTB měnil, jednou se prostě nenabootoval a jsem tak nějak v koncích. Oficiální podpora mi moc nepomohla...

Co jsi s tím notebookem dělal přesně ?
Jestli nic, budeš muset notebook preflašovat nebo vymenit celý DIP-8 chip (reference je tuším DA0X63MB6H1), určitě jsi ses nepokoušel něco sám flashovat ?

PS: Mohlo by zabrat co postl FLEG ↑
Ale jestli i po přepsání (v případě že informace bude moc zapsat) se to po pár dnech či hodinách, minutách vrátí, budeš muset ten celý vadný (což jde vidět u abstence těch itemu v BIOS) chip s poškozeným firmware vymenit/nahradit. Jestli to HP celé spájel se základní deskou = "notebook do koše", nebo si sehnat někoho kdo má EEPROM (SOIC8) programátorské kleště jestli nemáte během corona co doma dělat.

Oficiální podpora mi moc nepomohla...

U produktu po záruce nejsou moc aktivní :)
Ale přesně ti naspali co ?

Se stejnou závadou jsem se setkal u HP 250 G4. Chybu může způsobovat vadná napájecí zásuvka (DC Jack):

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Boot-and-Lockup/HP-250-G4-Board-CT-number-missing-or-invalid/td-p/6530847

U mého notebooku byl ve zkratu kladný/plusový napájecí pól (+19V) a středový kolík (control pin / sense pin):

https://electronics.stackexchange.com/questions/327909/3-wires-on-a-bipolar-dc-plug-what-are-they-for

Zkusmo jsem odpojil vodič od středového kolíku (mezi zásuvkou a základní deskou notebooku) a notebook normálně fungoval. Takže jsem za necelých 200 Kč koupil novou zásuvku s kablíkem a hotovo.