Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook

Dobrý den
po několika dlouhých letech umřel dceři notebook. Nyní 18-ti leté studentce tudíž musíme rychle koupit nový, aby mohla distančně studovat. Obracím se na Vás s prosbou o radu.
Nepotřebuje žádné herní dělo, hry nikdy moc nehrála pouze Emilku Holubovou a podobné. Používat bude na studium , Office, filmy, Facebook. Zatím nepoužívá žádné náročné programy na výkon. Třeba později. Notebook bude vozit na internát jestli ji ještě někdy pustí do školy. Cena do 25 000 +/-. Váha notebooku nehraje roli, nyní používala 17 palců HP.
Co si myslíte o této řadě Lenovo https://www.czc.cz/lenovo-gaming-3-15arh05-cerna_5/303886/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Lenovo+Gaming+3-15ARH05,+cerna+82EY003VCK
Děkuji předem za každý příspěvek.

Pokud nebude na hry, nema smysl vubec uvazovat o cemkoliv co se jmenuje Lenovo Gaming.
Muj kamarad rikal, koupim si herni notebook za 30tisic, hry nehraju, ale do hernich NTB davaji lepsi komponenty, a vydrzi mi 20let...(vtipny je, ze by nikdo nechtel v roce 2017 pouzivat
dvacet let stary PC/NTB, tj. z roku 1997 - Intel Pentium 0,2GHz; 0,064GB ram; 0,002TB HDD; Win98)
No uvidime, spis si myslim, ze zivotnost 6-7let bude uspech.
Ale on je kamarad schizofrenik, on ma vse posunuty.
Radeji si necha poradit od kamarada prodejce vypocetni techniky (ze by mel zajem na prodeji?),
nez od kamarada opravare IT.

Levné notebooky jsou ted vyprodané právě kvůli covid. Podle mě vyhoví v cene nad 15 tisic cokoliv.
Prvni bych si ujasnil velikost displeje, je zvykla na 17 bude 15.6 stacit?
Lenovo obecne povazuji za dobrou volbu.

S tim gaming - to slovo je ted uplne všude, vyrobci snad jine produkty nedelaji. Neznamená vubec nic.

Edit: co jsem se dival nasel jsem prvni pouzitelny okolo 20k s mensi ram a horsim displejem. HP ProBook 455 G7, stříbrná
Tak to cos vybral nebude špatná volba.

gaming bude vždy znamenat výkonný = přímotopný procesor a externí = výkonnou = přímotopnou grafiku.
jaký má smysl tahat těžký krám, jen proto aby topil a houby vydržel na baterku?

kancelářský notebuk by měl vypadat asi takto:
procesor: 4jádrový, donedávna Ryzen 5 3500U ... "U" = ultra nízký příkon, ať vydrží baterka. dnes novější řady ryzen 4000 a 5000, taky intel se pomalu hrabe zpět na trh se 4-jádrovými "U" procesory. (topnou řadu H/HQ nebrat)
paměť: 8GB
disk: ssd, 250-500gb
grafická karta: žádná ... je integrovaná v procesoru, na kancl mají dostatečný výkon, AMD Ryzen lepší než Intel, ale grafika není u kanclu důležitá, proto ne herní.
displej: full HD = 1920x1024 ... dnes asi všude, matný displej je praktičtější, bývalé módní lesklé displeje jsou na nic.
velikost: běžně 15" ... ale na přenášení do školy to chce zvážit, tam to spíš bude na stole zavazet, mohou být lepší 13-14" s váhou kolem 1.5kg

já teda taky nejsem příznivcem bazarových ntb, něco jiného je firemní repas. ale ten bazar může být novější, protože špatná koupě, ne až generační obměna z firem.
stále považuju za nerozum cpát holce těžký zbytečný notebuk s krátkou výdrží, absolutně nesmyslná koupě.

na přenášení do školy spíš 14". z té nabídky výše je jediný vyhovující ten vícejádrový s i7, stojí 17t, nemá českou klávesnici.

z nových lenovo: https://www.czc.cz/lenovo-v14-iil-seda_2/302781/produkt
značce hp (HP 250 G7, HP ProBook 455 G7) se vyhnu, tragédií je mizerně kompatibilní výrobce: https://pc.poradna.net/questions/3041146-na-notebooku-prestal-fungovat-hdmi-vystup